28 Фев 2018
Поділитися: 10
0

Брати менші

Заводити чи не заводити домашню тварину? Діти просять - батьки думають. Зрозуміло, додатковий клопіт про вихованця лягає на плечі батьків. Адже з твариною, як і з маленькою дитиною, треба погуляти, купити іграшки, відвести до лікаря, привчити до туалету. Як завжди, безліч «але». Однак, зверніть увагу на незаперечні плюси.

По-перше, домашня тварина дарує дитині безумовну любов. Мурка не відмовиться грати зі своїм господарем, якщо він не вивчив уроки або отримав трійку, не почне читати нотації, якщо за нею не прибрали. Навіть батькам любити без усіх «але» своє чадо досить складно. А дитині важливо, щоб хоча б хтось у цьому світі не мав до неї претензій.

По-друге, усім відома користь від пет-терапії - лікування за допомогою тварин. Під час спілкування з друзями меншими знижується тривожність, підвищується настрій, людина розслабляється і поліпшується фізичний стан загалом.

По-третє, як би це сумно не звучало, але часом вихованець є «громовідводом» для дитини. Спробуй на папу покричати або дати старшій сестрі «пенделя». А от у випадку з улюбленцем можна і по клітці барабанний дріб відбити і кота потягати за хвіст. Жорстоке ставлення до тварин, звичайно ж, не вітається, але факт залишається фактом.

Домашній вихованець - це найчастіше не забаганка чи примхи дитини, а бажання мати справжнього близького друга, потреба ласки, тактильного контакту. Кошенята і песики прищеплюють маленькому господареві доброзичливість, почуття відповідальності, відданість, спостережливість, знайомлять із тваринним світом.

Більшість педіатрів, у тому числі й доктор Комаровський, рекомендують заводити домашніх тварин, зазначаючи при цьому, що в квартирі тоді, як правило, частіше проводиться вологе прибирання, дитина щодня отримує позитивні емоції від улюбленого вихованця, більше рухається і гуляє на вулиці, у разі, якщо це собака. Дівчаткам також корисне спілкування з кошенятами в юному віці для формування антитіл до токсоплазмозу.

Психологи рекомендують вибирати тварину за психотипом майбутнього господаря. Наприклад, рибки допоможуть гіперактивній дитині розвинути спостережливість, посидючість, покращують загальний стан нервової системи.

Папуги допомагають позбутися від заїкання, шляхом навчання птахів певних слів і повторення їх кілька разів.

Якщо вибір припадає на кішку або собаку, краще зупинитися на безпородних тваринах, оскільки породисті зазвичай часто хворіють, а їхнє лікування обходиться дорого.

Від спілкування з братами меншими дитина стає сильнішою. Вона бачить, що поруч з нею є хтось беззахисний, що потребує турботи й уваги, - мимоволі у дитини виростають крила. Малюк стає впевненішим у собі, сміливішим і більш розкутим.

	Сиэтл
Виберіть місто