15 Янв 2018
Поділитися: 10
0

Як потрібно себе поводити з першокласниками?

Дитина починає навчання у школі - це завжди колосальний стрес. І як вона буде поводити себе у школі - залежить від батьків. Чи зможуть вони розвивати належним чином свою дитину і чи створять вдома комфортну й позитивну атмосферу, настрій доброзичливості та взаєморозуміння? Тільки у випадку позитивної відповіді на вищезазначені питання дитина адаптується  повною мірою в першому класі.

Намагайтеся не перевантажувати дитину, оцініть її зайнятість та створіть зручний графік. Чергуйте процес навчання із сюрпризами: ходіть у кіно, музеї, цирк, робіть невеликі подарунки. Слідкуйте за правильним харчуванням вашого першокласника - він повинен мати повноцінне харчування, яке дасть дитині енергію на ефективне навчання й дозвілля.

Спостерігайте за тим, як ваша дитина поводиться в соціумі, яку реакцію у неї  викликають ті чи інші ситуації, як вона реагує на відмову або поразку. Якщо щось вас занепокоїло, проконсультуйтеся з фахівцем.

Не втрачайте терпіння. Якщо ваш школяр раптом перестав займатися, не тисніть на нього, а дайте перепочити. Привчайте дитину поступово хвилин п'ятнадцять або двадцять на день займатися однією справою, не відвертаючи від цього уваги. Не треба шантажувати дитину заборонами на прогулянки або на перегляд мультфільмів, а намагайтеся її зацікавити навчанням. Прекрасно розвивають посидючість настільні ігри. Таке проведення часу ще більше зблизить батьків і дитину.

Дисциплінує та прищеплює інтерес до навчання ментальна арифметика. Заняття проходять в ігровій формі, підвищують засвоєння й опрацювання  інформації, дитина все схоплює на льоту і виконує уроки в рази швидше. Під  час занять з ментальної арифметики розвиваються навички гармонійної роботи обох півкуль, що відповідають за логіку і творчість. Хороша успішність підштовхне вашу дитину до активного бажання виділитися серед однолітків і досягти ще більшого успіху в навчанні.

Частіше дивіться на себе збоку, як у дзеркало, адже діти беруть приклад з батьків, копіюють їх. Тому будьте гідним прикладом для наслідування, а не навпаки. Спілкуйтеся вдома ввічливо - у побуті просто необхідні такі чарівні слова: «будь ласка», «дякую» та інші.

Не зазіхайте на особистий простір вашої дитини - у неї тепер нове життя: уроки, дружба з однолітками, вибудовування взаємин з учителями. Ні в якому разі не сваріть дитину перед однолітками, не обговорюйте поведінку дитини з викладачем у її присутності. Не потрібно ритися в речах дитини без її дозволу, навіть якщо прибираєте.

Цікавтеся життям дитини. Робіть це ненав'язливо, не потрібно постійно контролювати її.

Влаштовуйте сімейні змагання: як фізичні, так й інтелектуальні. Хваліть за успіх, але заслужено - це прищепить вашій дитині бажання досягати мети, і вона стане впевненою в собі.

Розвивайте та підтримуйте допитливість дитини. Мотивація до навчання позитивно впливає на адаптацію у школі. Сприяйте пізнавальним здібностям вашого школяра. Читайте й обговорюйте разом книги, відвідуйте художні галереї, дайте можливість дитині продемонструвати свій інтелект, відчуваючи увагу однолітків. У цьому дитині допоможуть заняття з ментальної арифметики в Академії розвитку інтелекту. Ця дисципліна немов супертренажер розвиває роботу мозку. Уміння робити щось більше і краще за інших розвиває лідерські якості і посилює бажання засвоїти знань більше, ніж пропонує шкільна програма, а стандартне навчання дається легко. Ментальну арифметику викладають в ігровій формі, що не викликає у дитини дискомфорту.

Розширюйте словниковий склад лексики дитини, учіть доводити розпочате до кінця - доручайте їй відповідальні справи і тільки ті, які їй під силу. Наводьте приклади подолання життєвих складнощів відомими й цікавими людьми.

Надавайте можливість самостійно готуватися до навчального року: нехай дитина сама вибере шкільне приладдя.

Підтримуйте дитину, нехай у неї формується активна життєва позиція, яка допоможе досягти успіху в майбутньому. Гарна самооцінка - це успіх і в дружбі. Дитину будуть поважати у шкільному колективі, і це, звичайно, полегшить адаптацію до школи.

Перетворіть кімнату дитини з дитячої дошкільника на помешкання учня, у якому є місце і для гри, і для навчання, і для відпочинку.

Не змішуйте ці зони - іграшки на робочому столі не повинні заважати вашій дитині виконувати домашні завдання.

І трохи про комфорт: стілець повинен бути з жорсткою спинкою, якщо сидіння високе, дайте під ноги підставку. Настільну лампу вибирайте середньої яскравості. Пластмасові плафони мають бути вогненебезпечні, а металевими можна обпектися, тому ставити лампу треба на таку відстань, щоб ваш першокласник не зачіпав її. Над столом розташуйте розклад шкільного розпорядку й уроків.

	Ашберн
Виберіть місто