21 Фев 2018
Поділитися: 10
0

Хто на місце новенького?

Якщо ваша сім'я змінила місце проживання, і дитині доводиться йти до нового класу, - з боку батьків школяреві обов'язково буде потрібна допомога з адаптації в новому колективі однолітків. Фрази, кинутої наспіх: «Четвертий «Б» коридором направо», - буде вже недостатньо. У цей період намагайтеся уникати жартівливих розмов про те, що новачків постійно ображають.

Навіть доросла людина адаптується на новому місці роботи два - три місяці, для дитини прихід до вже усталеного колективу - це сильний стрес. Основні тривоги: як приймуть, чи вдасться зав'язати дружбу з хлопцями, як оцінять   зачіску, портфель, манеру розмовляти - список може бути нескінченним.

Після першого дня в новій школі не варто влаштовувати допит із пристрастю: що їв, з ким спілкувався, чи ображав хто, чи не насміхалися? Краще взяти фотографію класу або список і пройтися за прізвищами: як ти вважаєш, хто із хлопців відмінник, а хто постійно відстає у навчанні, хто з ким дружить, а з ким би хотів подружитися ти? Обов'язково скажіть, що це всього лише перше враження, і все може бути по-іншому, і з інтригою в голосі додайте: «За деякий час побачимо наскільки ми з тобою були проникливими!»

Як правило, новачок опиняється на нижній сходинці ієрархії. Водночас батькам необхідно бути в близькому контакті з дитиною. Не шкодувати часу на довірчі бесіди, заохочувати щодо запитань, давати розгорнуті відповіді, знімати негативну напругу, одним словом, бути кращим другом. Сором'язливі діти, інтроверти, часто губляться в незнайомому товаристві. Завдання близьких людей - пояснювати, що потрібен час для адаптації до нових правил.

У вихідні дні всією сім'єю можна влаштовувати заходи зі зняття стресу. Організуйте пікнік на свіжому повітрі, катайтеся на атракціонах, влаштуйте сімейне читання, зручно розташувавшись на дивані з чашкою фруктового чаю. Обов'язково давайте дитині позитивний зворотний зв'язок: не сваріть, якщо чай виявився розлитим.

Відправляючи школяра в новий клас, дайте йому секретний талісман, який додасть сили дитині. Це може бути невеликий сувенір, що нагадує про останню подорож сім'ї, про щось дуже важливе для дитини. Наприклад, черепашка, привезена з моря, статуетка улюбленого героя, маленький брелок.

Крім позитивного психологічного фону, у будь-якої людини, навіть у дорослої, повинен бути ресурс, який зможе підтримати: це сім'я, будинок, улюблені прочитані книги, пісні – це той фундамент, що дитина носить з собою і спирається на нього за будь-якої нестандартної ситуації.

	Сиэтл
Виберіть місто