26 Сен 2017
Поділитися: 10
0

Перший дзвінок і перші уроки: як зрозуміти, що дитина готова стати школярем

Згідно з чинним законодавством, першокласником можна стати і в 6 з половиною років, і у 8. Але для того щоб відкласти похід до школи до 8 років, необхідно мати серйозні підстави, наприклад, такі: проблеми зі здоров'ям, що вимагають лікування в стаціонарі або вдома, затримки мовленнєвого  чи розумового розвитку. Якщо ж фізичний і психічний стан дитини в нормі, то залишається перевірити готовність до школи і відправлятися за новенькою формою і канцтоварами. До речі, уміння читати і писати для першокласників не є обов'язковими, хоча за педагогами залишається право перевірити базові знання потенційного школяра.

Базові знання майбутнього першокласника

Багаж знань, необхідний першокласнику

Якщо невміння написати диктант з декількох речень або розв’язати простий арифметичний приклад є не настільки критичними, то базові знання та навички, пов'язані з розумінням навколишнього світу, правилами поведінки в соціумі, сприйняттям інформації та вміння спілкуватися з іншими дітьми, вкрай необхідні. Зокрема, для майбутнього першокласника важливо:

  • Знати домашню адресу, повні імена батьків та місце їхньої роботи.
  • Орієнтуватися в часі та просторі – знати дні тижня, час доби, напрямки руху.
  • Розрізняти кольори, рослини, тварин, класифікувати за певними параметрами предмети.
  • Уміти самостійно зібрати свої речі, наприклад, скласти портфель або прибрати до шафи верхній одяг та вдягатися без сторонньої допомоги.
  • Спокійно залишатися без батьків на кілька годин.
  • Знайомитися, знаходити спільну мову з іншими дітьми, не конфліктувати, не відбирати іграшки, дотримуватися правил гри, з повагою ставитися до старших.
  • Розуміти, як і чим себе зайняти (наприклад, малювати, ліпити або робити аплікації з кольорового паперу) хоча б на 30-40 хвилин.
  • Уміти концентрувати увагу, сприймаючи і запам'ятовуючи отриману інформацію, дотримуватися послідовності дій.

Дитина цілком самостійна і справляється з відповідями на основні питання? Отже, з великою часткою імовірності вона з легкістю адаптується в новому колективі і зможе стати повноправним її членом. Найчастіше подібні навички прищеплюють у дитячому садку, але сьогодні дошкільна освіта не є обов'язковою для дітей, і батьки мають право самостійно вирішувати, де буде знаходитися дитина до вступу в перший клас. До того ж «домашні» дошкільнята часто відвідують спортивні секції, спеціальні навчальні заняття, вивчаючи арифметику, читання, письмо, іноземні мови, ази живопису або нотної грамоти. Подібне навчання в невеликих групах також включає в себе активне спілкування з ровесниками і сприяє розвитку комунікативних навичок.

Визначаємо готовність дитини до школи

Бажання як один з факторів готовності до школи

Одне з найбільш важливих питань, на яке обов'язково потрібно відповісти майбутньому першокласнику: чи хоче він сам піти до  школи? Якщо дитина позитивно налаштована і  радісно та з цікавістю чекає на 1 вересня як на свято, відповідно, вона готова до змін і нових подій. Якщо ж відповідь негативна, то варто обережно виявити причину такого небажання або занепокоєння і допомогти малюкові. Наприклад, сходити разом із ним до школи, познайомитися з учителем чи однокласниками, посидіти кілька хвилин за шкільною партою або прогулятися спортмайданчиком. А ще можна разом із дитиною вибрати одяг для школи, рюкзак, щоденник або зошити, перетворивши це на веселу пригоду, а перший навчальний день - на свято без стресів.


	Сиэтл
Виберіть місто