27 Сен 2017
Поділитися: 10
0

Проводимо вільний час з користю: як допомогти знайти дитині заняття до душі

Певні прояви темпераменту у дитини можна помітити вже з перших днів життя. Так, хтось безтурботно спить, прокидаючись тільки на годування, а хтось вередує і вимагає до себе невсипущої уваги з боку дорослих. Коли дитина підростає, то яскравіше проявляються риси її характеру, психофізичний тип особистості, життєва активність.

Ще древні греки, включаючи Гіппократа, визначили 4 основні типи темпераменту (сильні - сангвінік, флегматик і слабкі - меланхолік, холерик). Ця концепція популярна і сьогодні, хоча вчені і відзначають, що людям частіше притаманні змішані варіації темпераменту в різних поєднаннях.

Якщо ваша дитина сангвінік

Яскраво вираженого сангвініка в будь-якій компанії можна визначити буквально з першого погляду. Вони активні, закохані в життя і радіють йому, прагнуть пізнання всього нового і цікавого в максимальному обсязі, мають стійку до зовнішніх подразників психіку. Також дітям з таким типом темпераменту властива допитливість, бажання вчитися, товариськість і дружелюбність, уміння швидко знаходити спільну мову з оточенням, органічно вливаючись до будь-якого нового колективу. Але є у сангвініків і свої недоліки - наприклад, після швидкого етапу захоплення і зацікавленості новим заняттям настає нудьга і байдужість. Відповідно, дитина може просто не довести розпочате до кінця або відкласти його в довгий ящик.

Зацікавити дітей-сангвініків можна різними спортивними секціями, навчальними заняттями або гуртками. Це дозволить їм заявити про себе, активно спілкуватися в колективі, а певні успіхи не дадуть занудьгувати. Через те що сангвініки відмінно взаємодіють в колективі, їх можна залучити до командних видів спорту або як лідера, або як рядового члена команди. Крім того, зацікавити дітей різного віку можна навчальними заняттями з елементом змагання, наприклад, підійдуть ментальна математика, шашки або шахи.

Батькам необхідно тримати будь-яке захоплення дитини на повному контролі, не забуваючи, що сангвінік може швидко втратити інтерес і переключитися на щось інше. Якщо ж це вже відбулося, то необхідно пояснити, що хорошого результату можна досягти тільки за допомогою регулярних і наполегливих занять, інакше успіх, у тому числі і життєвий, обійде стороною.

Невгамовного товариша Вінні Пуха можна з упевненістю назвати яскраво вираженим сангвініком

Що робити з флегматиком?

Ваша дитина флегматик, який неквапливий і не прагне пізнати навколишній світ у всіх його проявах? Не поспішайте засмучуватися. Хоча флегматики не настільки активні і допитливі, як сангвініки, але цей тип темпераменту також відносять до сильних, визначаючи такі риси, як:

  • урівноваженість, спокійна зосередженість і націленість на результат;
  • терплячість, посидючість, здатність аналізувати і систематизувати отримані знання;
  • неконфліктність, мінімальні прояви емоцій.

Флегматики за рахунок посидючості та наполегливості досягають певних успіхів у навчанні, хоча знання засвоюють складніше і довше за інших. Зайняти місце лідера в компанії не прагнуть. Відповідно, діткам з таким типом темпераменту оптимально підійдуть ті захоплення, які вимагають вдумливої ​​неквапливості, наприклад, колекціонування, конструктор, склеювання моделей, вишивання, в'язання. За умови обдарованості флегматики можуть досягти успіхів у живописі, музиці, підлітків можна зацікавити дизайном, програмуванням. Зі спортивних секцій підійдуть єдиноборства, плавання, легка і важка атлетика.

Згадаймо мультик: спокійного кота вивести з рівноваги не могли ніякі витівки активних мишей

Чим цікавий холерик?

Холериків переважно зараховують до слабких типів темпераменту, визначаючи у них швидке збудження, підвищену активність і таку ж швидку її втрату, пригніченість. Дітям-холерикам властива непосидючість, яка іноді переходить у гіперактивність, швидку втрату інтересу до заняття, упертість, можливі спалахи агресії. Серед позитивних моментів можна зазначити емоційність, здатність співпереживати.

Також дитина з таким типом темпераменту відрізняється прагненням до лідерства, вважає за краще вирішувати нестандартні, складні завдання, при цьому щиро захоплюючись і цікавлячись усім. Щоб скерувати нестерпну енергію холериків у правильне русло і не допустити проблем з поведінкою, можна зацікавити їх театральними, танцювальними секціями, гімнастикою, активними командними спортивними іграми.

Невгамовний  і нестримний персонаж з пропелером - один із найяскравіших холериків в дитячій літературі

розважати меланхоліків

Діти-меланхоліки відрізняються вразливістю, боязкістю, закритістю, свого роду слабкістю характеру. Але у такого темпераменту є і сильні сторони, серед яких розвинене творче начало, прагнення до інтелектуальної праці, здатність до міцної щирої дружби, співпереживання. Діти з таким типом темпераменту емоційні, мають гарну інтуїцію, але при цьому адаптуватися в новій ситуації їм складно через недостатню соціалізованість, нерозвинені комунікативні навички, підвищену тривожність. Через повільність і сором’язливість проблеми можуть виникати і в навчанні.

Проте навіть для яскраво виражених меланхоліків немає необхідності постійно опікуватися і оберігати їх від негараздів навколишнього світу. Такі дітки часто і з задоволенням занурюються в книги, досягають успіхів у творчих заняттях - живописі, музиці, прозі чи поезії, вони можуть займатися ігровими видами спорту, танцями.

Цей персонаж - вразливий, слабкий і надто чутливий - пряма протилежність активному Буратіно

Як бачимо, у кожного з типів темпераменту є свої як сильні, так і слабкі сторони, як позитивні, так і негативні риси. Саме тому важливо вдумливо підходити до виховання і разом з дитиною шукати ті варіанти рішення, які допоможуть у розвитку сильної і гармонійної особистості.

	Сиэтл
Виберіть місто