21 Фев 2017
Поділитися: 10
0

Як розвивати логічне мислення у молодших школярів

Логічне мислення у дітей формується на основі образного мислення. Це дуже непростий процес, що включає в себе цілий комплекс занять і велику кількість пізнавальних функцій. Особливо важливим стає вивчення логіки у віці, коли дитина стає школярем. Тому батькам варто дуже серйозно підійти до питання розвитку логічного мислення уже на самому початку шкільного шляху.

Девочка в очках читает книгу

Важливо навчитися самому пояснювати дитині простою і доступною мовою складні речі, навчити встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, вчити вмінню оцінювати складні ситуації і шукати шляхи їх вирішення.

Самостійно займатися логічними задачами і шукати їх розв’язання, дитина в цьому віці ще не може. Світ сприймається дітьми молодшого шкільного віку інакше, ніж це роблять дорослі. Так, це вже не дошкільнята, які мислять ще більш простими категоріями, але для максимального ефекту підхід у навчанні логічного мислення повинен ґрунтуватисяна ігровій формі.

Це період активного розвитку абстрактного мислення, дуже рухливого і пластичного. Діти вчаться усвідомлено встановлювати зв’язки між причинами і наслідками, аналізують результати своїх дій, вчаться адаптації та вмінню змінювати види діяльності без втрати концентрації уваги та ефективності.

Як розвивати логічне мислення у молодших школярів?

  1. математичні задачі і вправи є основою для розвитку логіки, формують навичку усного рахунку, вчать абстрактному мисленню;
  2. мовні ігри розвивають мовний апарат, вчать чіткості мови, розширюють словниковий запас;
  3. використовуємо графічні ігри ­ вправи, що розвивають дрібну моторику;
  4. комп’ютерні ігри ­ якщо це не примітивні стрілялки та бродилки, а навчальні ігри з завданнями, квести, у яких потрібно розгадувати серйозні загадки і застосовувати логіку, то цей спосіб розвитку логічного мислення у молодших школярів теж прийнятний;
  5. настільні ігри та різні головоломки ­ один із найкращих варіантів розвитку логічного мислення. Крім того, настільні ігри є дуже ефективним способом формування навичок роботи в команді, що для молодших школярів дуже важливо для спілкування з іншими дітьми в школі та поза нею.

Мальчик и мозг

В академії ментальної арифметики Smartum основний акцент ставиться на розвиток інтелекту дитини за допомогою техніки усного рахунку. Її умовно можна віднести до математики, тому що для початку навчання необхідно, щоб дитина вміла рахувати до 10. Однак швидкий і правильний усний рахунок у ментальній арифметиці – це не самоціль, а спосіб навчити дитину концентрувати свою увагу, розвинути її фотографічну пам’ять, шукати і знаходити рішення одночасно над кількома завданнями. І все це в ігровій формі що мотивує її до досягнення вагомих результатів і успішності. А цікаві логічні задачі, про які ми казали вище, є хорошим доповненням на кожному тренуванні в Smartumі з ментальної арифметики і результати такого розвитку логічного мислення дитини, батьки спостерігають вже буквально з перших місяців навчання.

Ми запрошуємо вас переконатися в цьому, записавшись до нас в академію на безкоштовне пробне заняття.

	Сиэтл
Виберіть місто