12 Апр 2018
Поділитися: 10
0

Як розвинути пам'ять у дитини?

На думку багатьох батьків, дитяча пам'ять - дуже загадкова річ. Часом дитина не може завчити коротенький вірш до свята, однак один раз почуту пісню запам'ятовує моментально. Особливо перед школою дорослі замислюються, як поліпшити пам'ять у дитини і від чого це залежить?

Почнемо з того, що у людини кілька видів пам'яті, і її можна тренувати.

Залежно від терміну запам'ятовування інформації пам'ять буває довгострокова, тобто навіть якщо людина не використовує дані, вона в будь-який момент відтворить інформацію, і короткочасна, коли інформація запам'ятовується швидко, але так само швидко і забувається.

Пам'ять буває зорова - це все, що ми бачимо: картинки, людей, пейзажі. За все, що ми чуємо, відповідає слухова пам'ять. Рухи в танці допомагає засвоїти моторна пам'ять. За відчуття й емоції відповідає емоційна пам'ять.

Якщо процес запам'ятовування вимагає зусиль і волі, у роботу включається довільна пам'ять. За неусвідомлене запам'ятовування інформації відповідає мимовільна пам'ять.

Учені стверджують, що поліпшити, натренувати можна всі види пам'яті. Якщо мова йде про фізіологію дітей, то необхідно враховувати вік дитини: чим молодша вона, тим складніше робити певні зусилля для запам'ятовування чого-небудь. Діти до шести років мимоволі запам'ятовують тільки те, що їм до душі. Однак, не варто ігнорувати розвиток довільної пам'яті, не всі хочуть докладати зусиль для запам'ятовування віршів, але доведеться знайти аргументи - у школі ці навички дуже допоможуть.

Процес навчання в ігровій формі краще сприймається дітьми. Наприклад, у процесі прогулянки влаштуйте змагання: хто краще запам'ятає, як одягнений той, хто проходить повз людину. По черзі перераховуйте деталі одягу і кольору. Ще одна вправа: протягом декількох секунд попросіть дитину запам'ятати і перерахувати кількість машин на паркуванні, їх колір і моделі. Якщо у малюка не буде виходити, треба підбадьорити словами: «Ось побачиш, наступного разу ти запам'ятаєш більше! Це просто тренування!»

Заучуйте з дитиною важливу інформацію: адресу свого місця проживання, номери телефонів мами, тата, бабусі, дні народження близьких родичів.

Маючи хорошу пам'ять, дитині буде легко вчитися в школі. Підготувати малюка до навчання краще заздалегідь. «Академія розвитку інтелекту SMARTUM Україна» розробила спеціальну методику, завдяки якій діти запам'ятовують й обробляють інформацію набагато краще. Методика називається «Меморика». Навчання відбувається через унікальну онлайн-платформу SMARTUM в ігровій формі. Барвисті герої супроводжують малюка протягом усього навчання, розповідають цікаві історії. Веселі ігри мотивують дитину дізнаватися і запам'ятовувати все більше нової інформації, тим самим тренуючи всі види пам'яті. Навіть якщо ваше чадо чудово все запам'ятовує, методика допоможе грамотно користуватися пам'яттю, дитина буде креативно мислити і навчатися нестандартним способами запам'ятовувати потрібну інформацію.

	Сиэтл
Виберіть місто