19 Сен 2015
Поділитися: 10
0

Як впливає читання на пам'ять?

Для навчання, вдосконалення та розвитку людини обов’язковим є читання. Запам’ятовування одержаної інформації розвиває уважність, яку необхідно покращувати..

Які ж чинники впливають на результати читання і гарне засвоєння матеріалу? Перше, на що слід зважати – це наявність тиші. Якщо в процесі читання немає сторонніх чинників, які відволікають від читання, то людина концентрується і краще засвоює прочитаний матеріал. Через деякий час з’являється втома від читання і людина автоматично починає прислухатися до різних звуків, переводить погляд від книги до вікна чи до акваріума.

Для чего читать книги

Відволікаючись, людина робить паузу в роботі мозку. Якщо читання триває понад одну годину, то такі паузи просто необхідні, потрібно послабити увагу, обміркувати прочитане. Щоб читання було ефективним, краще робити це з різною швидкістю, підключати до процесу читання свої почуття.

Коли читати стає складніше і воно вже не приносить задоволення, то краще зупинитися і осмислити матеріал. Таким чином буде розвиватися уважність і пам’ять. Читання стає ефективним, якщо читати з інтересом і в процесі цієї діяльності згадувати дані й факти з певної галузі, про які ви вже знали .

Важливим є вид матеріалу, з яким ви знайомитеся. Якщо книга легка і пригодницька, то не обов’язково знати деталі. Коли читаєте щось більш складне – технічну, наукову літературу – важливо запам’ятовувати подробиці, дати, факти, прізвища, зіставляти інформацію в ході прочитання. Якщо в тексті є малюнки й таблиці, то рівень розуміння інформації збільшується, тому що читач під час читання починає запам’ятовувати образи.

Існує інший вид читання – це перегляд, який застосовують для того, щоб попередньо ознайомитися з матеріалом. Цей вид читання передбачає, що людина шукає конкретні факти, імена, терміни. Це тренує периферичний зір, що допомагає знаходити потрібне місце в тексті.

Одним з найважливіших завдань людини є вміння міркувати читаючи. Автоматично включається запам’ятовування прочитаного. Розуміючи зміст прочитаного, людина переймається думками іншої людини і розширює свою базу знань. Читання, здатність запам’ятовувати і засвоювати матеріал з часом стає автоматичним саме у тих людей, які читають із захопленням.

	Ашберн
Виберіть місто