10 Апр 2018
Поділитися: 10
0

Стрес, викликаний відвідуванням школи: як допомогти дітям впоратися з ним

Прихід  до першого класу для більшості дітей є стресовою ситуацією. У відповідь на докорінну зміну режиму дня, нову обстановку й вимоги, збільшення потоку пізнавальної інформації та рівня навантаження організм мобілізується, щоб пристосуватися до нових умов.

Адаптація до школи може тривати від двох місяців до півроку. Завдання батьків у цей період - допомогти дітям впоратися з новими умовами, подолати хвилювання.

Прояви стресового стану у першокласників

Стрес не завжди виглядає як негативна реакція. У перші місяці навчання дитина може відчувати радісне збудження, активно ділиться з батьками новими враженнями, з ентузіазмом готує домашні завдання. Це і є перша стадія стресу, яку батьки часто сприймають як захоплення шкільним життям.

Ось що відбувається далі:

  • в організмі накопичується втома від постійного навантаження. Крім уроків, діти відвідують навчальні заняття, спортивні секції – і сил на виконання домашніх завдань залишається менше;
  • вставати вранці стає складніше;
  • виникають неуважність, нездатність сконцентрувати увагу.

Друга стадія стресу може бути сприйнята батьками як звичка, нормальне явище. Скарги дитини на втому, головний біль ігноруються. Робиться акцент на успішність, у якій спостерігається тенденція до погіршення.

 Неправильна оцінка стану в даний період може призвести до хронічного стресу, втрати мотивації до навчання та фізичного виснаження.

Що робити?

Оцініть поведінку дитини. Якщо почастішали застуди, є скарги на головний біль, розлади травлення, поганий сон, варто виключити інфекції та анемію, які мають схожі зі стресом симптоми. Батькам потрібно переглянути рівень навантаження, залишити тільки пріоритетні додаткові заняття, а також:

  • не сварити дітей через проблеми з успішністю. Здоров'я важливіше, ніж оцінки в щоденнику;
  • оптимізувати режим дня, виділивши в ньому достатній час для активних ігор, прогулянок, сну;
  • збагатити раціон харчування продуктами, що містять вітаміни й мікроелементи;
  • з'ясувати, які стосунки склалися з вчителями й однолітками.

Успішно пройти процес адаптації до школи дозволяють навчальні програми. Відвідуючи в дошкільному віці дитячі центри, дітлахи звикають до колективу, вимог учителя, навчаються підпорядковувати життя розкладу, адекватно оцінювати успіхи й невдачі.

	Сиэтл
Виберіть місто