17 Июл 2017
Поділитися: 10
0

Дитина-лівша: немає приводу для занепокоєння!

Якщо у дитини виявилася ліворукість, це викликає певні переживання у його батьків. Адже світ в більшості своїй пристосований під правшів, тому таким діткам може бути важко як в навчанні, так і в повсякденному самостійному житті. Багато батьків навіть намагаються перевчити дитину. Але чи потрібно це робити? Від чого більше буде шкоди: від ліворукості або перенавчання?

Як визначити, хто лівша

Дізнатися, яка сторона у дитини буде домінуючою, можна вже з трьох місяців, коли починається осмислення у використанні рук.

У лівшів домінує права півкуля, у правшів – ліва. Однак дитячі психологи рекомендують розвивати і те, і інше, а допоможе в цьому використання унікальної методики – ментальної арифметики. За даною програмою діти займаються з п'яти років, ігрова форма навчання дає відмінні результати.

Більш точну інформацію надасть фахівець, але батьки можуть спробувати визначити провідну руку свою дитину за допомогою тестів. Наприклад, попросіть його скласти долоні в замок і зверніть увагу на великі пальці: яка рука буде зверху, та й ведуча. При плесканні в долоні провідна рука більш активна; при малюванні кола правою і лівою рукою з закритими очима, коло, намальоване провідною рукою, більш акуратне..

Дитина малює лівою рукою

Чи потрібно переучувати?

Старше покоління добре пам'ятає, як перенавчали ліворуких дітей в Радянському Союзі і до чого це призводило. Перенавчання дозволить приховати певні ознаки, характерні для ліворуких, але шульга завжди буде робити побутові дії тою рукою, якою йому буде більш зручніше. Більш того переучування лівші може викликати неврози, заїкання, енурез, відставання в розвитку, тривожний розлад.

Наслідки психологічних травм залишають слід на все життя. Всі психологи, педіатри, неврологи рекомендують не ламати малюка перенавчанням з лівої руки на праву. Рекомендується не акцентувати увагу на даний факт, а допомагати розвиватися. Зараз з'явилися магазини для ліворуких, придбайте малюкові те, що йому сподобається, що буде для нього зручно.

Що необхідно знати батькам

Лівші – це творчі особистості. Така дитина в рівній мірі може використовувати обидві півкулі, тому сказати заздалегідь, ким він стане, математиком або художником, практично неможливо.

Батьки повинні допомагати малюкові розвиватися саме в тому, до чого він тягнеться, що йому подобається, і не нав'язувати своїх стереотипів. Це важливо, оскільки багато людей протистоять ліворукості неусвідомлено. Наприклад, пропонують предмети так, що дитина може їх взяти тільки правою рукою. Яскравий приклад обмеження лівого простору – це коли батько-правша бере карапуза на руки і притискає його до правого боку. Батьки лівшів повинні знати, що ліворукість та праворукість – два рівноцінних варіанти нормального розвитку!

Навчання лівшів

Завдання батьків – знайти досвідченого педагога, який би займався з лівшею, і правильно організувати його робоче місце. Уявіть собі стіл правші і розташуйте предмети в дзеркальному відображенні. З раннього дитинства потрібно розвивати дрібну моторику. Хороша вправа: складати мозаїку рядами зліва направо.

У школі лівші краще сидіти зліва. Освітлення повинне бути справа, але бажано зліва зробити додаткове освітлення. Розташування зошита: робоча сторінка повинна дивитися нижнім лівим кутом в праве плече. Рекомендується використовувати тренажери для правопису і прописи.

Хлопчик пише зліва направо

При читанні діти-лівші можуть пропускати букви, віддзеркалювати, почати читати пропозиція не з початку. Це потрібно м'яко виправляти. Можна на ліву руку надіти браслет, щоб малюк звертав на неї увагу і, таким чином, відзначав початок ряду. Важливо стежити за поставою, часто лівші рухаються корпусом слідом за рукою.

Що стосується спорту, то перевагу варто віддавати тим видам, в яких задіяні обидві руки: лижі, баскетболу, плавання, кінного спорту. Лівшам прекрасно даються гра на піаніно, ліплення, рукоділля.

Плюси і мінуси

Лівші відмінно орієнтуються на місцевості, у них хороша координація рухів. Завдяки образному мисленню вони швидко схоплюють інформацію. Серед лівшів багато вчених. Такі діти швидко пристосовуються до нових обставин, блискавично реагують на події.

Однак та частина життя, яка вимагає підвищеної чіткості, самоконтролю, логічних дій, дається лівшам важче. Ліворуких людей в світі всього 10%, багато хто з них – знамениті і неординарні особистості. Допоможіть лівші в навчанні, і він неодмінно вас здивує.

	Сиэтл
Виберіть місто