25 Дек 2017
Поділитися: 10
0

Велика різниця у віці між дітьми - як не наробити помилок

Буває, що у батьків є вже доросла дитина і дуже хочеться поняньчитися з малюком. Так в одній родині з'являються діти з великою різницею у віці: і вісім, і десять років, і навіть більше. Буває, що молодша дитина народжується і в другому шлюбі.

Взаємини між уже великою дитиною і малюком відрізняються від тих, які виникають у погодок або дітей з різницею в два і навіть п'ять років.

Дитина, яка тривалий час була єдиною в родині, уже звикла бути в центрі уваги, але після появи в будинку немовляти все змінюється.

Нерідко буває так, що «доросла» дитина починає приміряти на себе роль батьків і навіть сама виголошується поняньчиться з малюком, погуляти з ним, одягати його.

У дівчат уже в 12 років можуть з’являтися перші материнські інстинкти, хлопчики вчяться відповідальності, приміряючи на себе образ захисника.

І це, звичайно, усе добре, але не варто забувати, що у дітей з великою різницею у віці є свої складнощі у спілкуванні.

Іноді батьки перекладають свої обов'язки на старшу дитину, але цього категорично робити не можна, адже у дитини 13-17 років безліч власних проблем, головна з яких - перехідний вік. Дитина, яка няньчиться з молодшим членом родини, може подумати, що вона потрібна в родині лише для цього і її використовують, однак сама в цей час може потребувати  підтримки батьків.

Згодом негативні емоції й висновки накопичуються - і це віддаляє дитину від мами і тата. Підліток потребує вільного часу - у нього вже є свої плани і погляди на життя, йому так необхідний свій особистий простір. Навіть не думайте позбавляти його власної кімнати, щоб зробити з неї дитячу для малюка. Не змушуйте підлітків спілкуватися з немовлям, нехай до цього підштовхує їхня власна цікавість.

У дітей 14-17 років свій світ, на який зазіхати не можна: друзі, закоханість. У 20 років - це університет і безліч захоплень, супутніх цій порі. Якщо батьки не будуть тиснути на старшу дитину, то вона з великою ймовірністю всім серцем прив’яжеться до свого маленького братика або сестрички.

І найголовніше: розподіліть між дітьми свою батьківську любов і подаруйте її і вашому маленькому малюкові і дитині, що виросла.

Найкращим виходом для всіх із такої ситуації може стати вивчення ментальної арифметики - малюк навчиться рахувати і розвине свої творчі здібності, а підліток підготує свій мозок для обробки великого обсягу інформації, щоб добре закінчити школу й університет. Спільне навчання-гра зблизить різновікових дітей.

	Сиэтл
Виберіть місто