06.12.2017
Поділитися: 10
  • Facebook
  • Telegram
2711

Академія розвитку інтелекту SMARTUM запрошує українців приєднатися до програми «Розвиток без меж»

5 грудня у прес-центрі НСЖУ відбулася прес-конференція, присвячена проведенню Всеукраїнської Олімпіади з ментальної арифметики «ДІТИ МАЙБУТНЬОГО», на яку вже 9 грудня з’їдуться до столиці понад 500 дітей віком від 4 до 16 років та де буде встановлено новий рекорд України з усного рахунку.

Ментальна арифметика дозволяє «прокачати» мозок до можливостей чотирьохядерного процесора. Міжнародні дослідження вчених підтвердили, що заняття ментальною арифметикою розвивають одночасно обидві півкулі мозку і зв’язки між півкулями, завдяки чому стрімко підвищується швидкість мислення, концентрація уваги, уява та образне мислення, а також здатність швидко аналізувати інформацію та приймати рішення.

Методика усної лічби використовує в навчанні спеціальні рахівниці Абакус. Складність усних обчислень щоразу поступово збільшується. Методика поширена в понад 70 країнах світу, в різні роки її опанували більше мільйона учнів.

Протягом декількох століть соробан (так називають давній обчислювальний інструмент в Японії, він же латинською «абакус») активно застосовується для навчання дітей у країнах Азії. Зокрема, у Китаї та Японії ментальна арифметика входить до шкільної програми. В Європі та Америці серйозно зацікавилися соробаном у XXI сторіччі. Для України це доволі нова та інноваційна методика: у нашій державі перші приватні школи та центри з ментальної арифметики з'явилися 2013 року.

Учні Міжнародної Академії розвитку інтелекту SMARTUM демонстрували свої здібності у телепроектах «Україна має талант», «Крутіше всіх» та ін. У травні 2017 р. проведено першу в світі міжнародну онлайн-олімпіаду за одночасної участі майже 8000 дітей, де учасники мали змогу позмагатися за перемогу з однолітками з 11 країн (куди вже поширилася саме українська методика), при чому безпосередньо проглядаючи результати онлайн, вони мали можливість протягом доби зробити ще декілька спроб покращити свої здобутки.

Отже, громадянин нашої держави Володимир Федяй (автор методики від SMARTUM) переробив класичну ментальну арифметику, спростив її, максимально відійшовши від математики (в його методиці відсутні такі поняття, як «від’ємне число», «корінь», «дріб»). За його авторською методикою «Ментальна арифметика», 5-річна дитина вже за місяць розв’язує приклади подумки, а дитина віком від 7 років за місяць рахує подумки швидше за дорослого, максимум за 2 місяці – одночасно декламує вірш та рахує в уяві. Академія SMARTUM проводила експеримент серед сотень дітей, результати якого вражаючі: аби вивчити вірш, дітям достатньо було прочитати його два-три рази.

В унікальних можливостях дитячого мозку мали змогу пересвідчитися особисто всі учасники прес-конференції, коли 6-річна дитина з Броварів Ваня Князєв кілька разів продемонстрував свої уміння щодо додавання та віднімання дво-тризначних чисел прямо в залі. Його батько Вадим Князєв розказав, що дитина на заняттях з англійської мови та у дитячому садку встигає зробити заняття швидше за всіх, прекрасно запам’ятовує вірші, на спортивній секції тренери відзначають його хорошу координацію рухів та концентрацію уваги. На разі, хлопчик готується до рекорду України з усного рахунку.

Директор Академії розвитку інтелекту SMARTUM в Україні Олександра Василенко зазначила, що ментальна арифметика – це одна з найпопулярніших на сьогоднішній день методик тренування та гармонійного розвитку головного мозку, спосіб обчислення з допомогою рахівниці внесено до усного та нематеріального спадку ЮНЕСКО.

SMARTUM – це єдина в Україні компанія, яка отримала патенти на онлайн-тренажер платформу, рахівницю соробан (як інструмент) та графічне зображення.

«Розвиток без меж». Тривалий час вважалося, що ментальна арифметика – тільки для дітей. Для методики від SMARTUM не існує вікових кордонів: є молодша (5-6 років), середня (7-10 років) та старша (10-16 років) групи. Академія SMARTUM також розробила спеціальні програми для дорослих (скажімо, «Ментальна арифметика курс 20+», за якою тренуються топ-менеджери компаній, ключові співробітники банків, ай-ті компаній, юридичні контори та медичні офіси, – всі ті професії, котрі стикаються з великими обсягами інформації та зацікавлені в продуктивності своїх співробітників).

Володимир Козел-Богуцький відкрив для себе Академію SMARTUM після перенесеного мікроінсульту, відчуваючи проблеми з мовою та пам’яттю. Пройшовши особисто курс ментальної арифметики, він привів на заняття і свою малу дитину. Згодом очолив Представництво Академії у Херсоні. На прес-конференції всі мали змогу пересвідчитися, як він рахував подумки дво-тризначні числа, при цьому декламуючи вірші вірменською та німецькою мовами (до речі, він спілкується 6 мовами).

Олександр Митник (доктор педагогічних наук, кандидат психологічних наук, завідувач кафедри практичної психології факультету педагогіки і психології НПУ імені М.Драгоманова, автор навчального курсу «Логіка» для учнів 2-5 класів), який робив експертний висновок для Інституту модернізації освіти при Міністерстві освіти щодо потенціалу методики «Ментальної арифметики» від SMARTUM, на прес-конференції зазначив, що робота обох півкуль мозку сприятиме гармонійному розвитку особистості, чого так іноді не вистачає молодим людям, зокрема й вибирати з потоку інформації основне та другорядне, виявляти причинно-наслідкові зв’язки тощо.