24.07.2018
Поділитися: 1
  • Facebook
  • Telegram
2299

Як зробити пам'ять феноменальною

На жаль чи на щастя, у нашого мозку є функція - забувати: таким чином він захищає нервову систему від негативних емоцій, саме з цієї причини ми часто забуваємо виконати неприємні нам справи.

Однак, у всьому має бути рівновага, і коли забудькуватість поширюється практично на всі події і сфери нашого життя, ми все частіше починаємо говорити: «Знову забув - пам'ять погана». Здатність до запам'ятовування корисна в будь-якому віці: щоб швидко та якісно виконувати домашні завдання, безсумнівно, школярам потрібно мати хорошу пам'ять. Прекрасна пам'ять - це дуже зручно! Це можливість легко запам'ятовувати імена нових знайомих, телефонні номери, пам'ятати про заплановане.

Що ж робити, щоб тримати пам'ять у тонусі?

1.Не лінуватися.

Лінь - це іржа для розуму, не дозволяйте їй заволодіти мозком. Якщо дитина втомилася фізично і хоче повалятися на дивані, запропонуйте включити спокійну музику для розслаблення або почитати книгу. Надходження нової інформації змушує мозок працювати, а отже, тренує пам'ять.

2.Рахуйте.

Ви знаєте, що цифри – це найкращий тренажер для мозку? Наприклад, сидите з дитиною в довгій черзі, почніть рахувати: перемножте кількість ніжок крісел на кількість квітів на підвіконні або для конкретного випадку цифри на номерах машин, що проїжджають. Усний рахунок прекрасно тренує пам'ять.

3.Повторюйте.

Привчайте дитину повторювати пройдений матеріал: учені довели, що запам'ятати набагато легше, якщо потім промовляти прочитану інформацію. Кожного разу, коли дитина читає оповідання або будь-який текст зі шкільної програми, привчайте її переказувати прочитане.

4.Учіть напам'ять.

Заучування напам'ять віршів та прозових уривків з тексту прекрасно тренує пам'ять. Недарма учням початкової школи часто задають додому вивчити вірш напам’ять. Вибирайте ті, які вам по-справжньому подобаються.

5. Правильно харчуйтеся.

Розумова робота енергетично витратна. Мозку необхідно регулярне надходження поживних речовин. Для хорошої роботи сірої речовини організуйте дитині 5-тиразове харчування невеликими порціями: важливо підтримувати належний рівень глюкози в крові, оскільки це основне джерело енергії для мозку. Слідкуйте, щоб харчування було збалансованим і різноманітним.