31.05.2018
Поділитися: 9
  • Facebook
  • Telegram
2319

Тренування швидкого усного рахунку

Навички швидкого усного рахунку - мінімальний рівень математичної культури. Треновані люди, які займаються підвищенням і вдосконаленням математичних навичок, відрізняються більш високою швидкістю розумових процесів. Вони вміють сконцентруватися, вільно ведуть діалог з менеджером банку, безпомилково підраховують витрати в магазині і т. ін.

Відточувати навички, закладати основи, що сприяють швидкому усному обчисленню, рекомендують у ранньому дитинстві. Для цього придумано різні вправи, методики, цікаві навчальні заняття, розроблено цикл ігор та програм для мобільних пристроїв.

Деякі хитрощі усного рахунку

Розуміння складу числа, уміння розкладати його на складові для здійснення більш простих операцій є потужними прискорювачами в процесі опанування усного рахунку. Розглянемо кілька прикладів:

  • нехай потрібно відняти 7 з 25. У стандартному варіанті від'ємник віднімається від числа десятків, до результату додаються одиниці зменшуваного. При такому підході у школярів виникають складнощі із запам'ятовуванням проміжного результату. Простіше буває зробити такі дії: 25-10 + 3, тобто розкласти від'ємник на кілька зручних складових. Якщо виконувати хоча б 10 прикладів щодня, результат не змусить на себе чекати;
  • швидке множення на 4, 8, 16. Такі обчислення не становлять проблеми для школярів, які гарно засвоїли таблицю множення. Але впоратися можна і без неї, якщо зрозуміти, що подвоювати числа швидше і простіше, ніж множити на 4, просто цю операцію потрібно повторити двічі;
  • замість поділу числа на 5, можна застосовувати множення на 10 і поділ на 2, що набагато легше.

Знання «хитрощів» усного рахунку дозволяє подолати перешкоди у навчанні, підвищити швидкість обчислень.

Розвиток пам'яті і швидкості читання

 Для досягнення аналогічних результатів не обов'язково тренуватися на арифметичних прикладах. Для розвитку мозкової діяльності важливими є щоденні навантаження, засвоєння нової інформації, джерелом якої є книги.

Читання покращує здатність до концентрації, розвиває пам'ять. Можна підвищити швидкість цього процесу, пройшовши спеціальний курс. У програмі - вправи, адаптовані для слухачів різного віку - середніх школярів, підлітків, дорослих людей. У процесі навчання застосовують спеціальні техніки, серед яких потім обирається та, що оптимально підходить для конкретної людини.

Збільшити обсяг інформації, яку можна добре запам'ятати, дозволяють заняття з меморики. Обсяг пам'яті і швидкість розумових процесів, у тому числі обчислень, безпосередньо пов'язаних між собою. Особливо корисні такі заняття школярам, ​​яких лякають іспити, контрольні роботи, дітям, які витрачають багато часу на підготовку домашніх завдань.

Вибір методики тренування швидкого усного рахунку - питання індивідуальне. Важливо поставити перед собою мету, досягти позитивних результатів, вийти за жорсткі рамки певного рівня, щоб отримати владу над числами, таку необхідну в повсякденному житті.