07.03.2018
Поділитися: 1
 • Facebook
 • Telegram
4783

Вибір навчальних занять для дошкільнят

Вроджена тяга до отримання нових знань є у всіх дітей.  Їм цікаво дізнаватися нове, робити відкриття, припущення, шукати їм підтвердження.  Пізнавальні заняття - це і є розвиток.  Дошкільний вік - сприятливий час, щоб експериментувати, братися за щось нове, досліджувати навколишній світ і розвивати здібності.

Особливості розвитку дітей у дошкільному віці

З 5 років настає оптимальний вік, коли можна водити дитину на додаткові заняття і готувати до вступних іспитів в школу.  Саме в цей період у нього завершується формування інтелектуальної здатності сприймати абстракції і працювати з числами.  Тому вибираючи розвивальні заняття для дошкільнят, можна не зупинятися на гуртках по виробах або спортивних секціях.

Вибір занять для розвитку дошкільнят

Заняття для розвитку дітей дошкільного віку

Часто батьки, сприймаючи дитину як обдарованого музиканта, художника, спортсмена, віддають її відразу в декілька гуртків і секцій.  У результаті у неї зовсім не залишається вільного часу.  Вона стає не в змозі засвоїти всі запропоновані знання, втрачає стимул до навчання.

Дошкільна та додаткову освіту допомагає дітям легше адаптуватися до процесу навчання в школі, а також розвиває певні особистісні якості дитини, які йому можуть знадобитися згодом.  У зв'язку з цим, якщо ви хочете, щоб вашому сину чи доньці було легше сприймати нову інформацію і оперувати нею - варто вчасно задуматися про те, які гуртки та секції йому або їй потрібно відвідувати.

Вдумливий підхід до вибору розвивальних занять для дошкільнят гарантує збереження мотивації до отримання нових знань і навичок, ефективну підготовку до школи.

Що повинен знати дошкільник?

Сьогодні в більшості шкіл практикується тестування на готовність до початку навчання.  Психологи і педагоги вважають, що дошкільник повинен:

 • мати початкові навички читання, усної лічби;
 • бути підготовленим до письма рукою, володіти розвиненою дрібною моторикою;
 • розуміти і виконувати вказівки вчителів;
 • вміти зосереджуватися на певній діяльності;
 • мати рівень логічного і творчого мислення, що дозволяє приймати самостійні рішення, орієнтуватися в нестандартних ситуаціях;
 • бути здатним успішно адаптуватися в новому дитячому колективі.

Вибір занять для розвитку дошкільнят

Основний інтелектуальний багаж дошкільника повинен передбачати:

 1. Логічне мислення - вміння розрізняти причинно-наслідкові зв'язки, складати ціле з деталей, розрізняти основні логічні операції, знаходити подібності та відмінності.
 2. Математика - вміння розрізняти геометричні фігури (коло, квадрат, трикутник), знання цифр і вміння оперувати кількістю.
 3. Навколишній світ - вміння розрізняти пори року, знати тимчасові позначення, різних тварин, основні кольори (кольори веселки), назв фруктів і овочів, професій.
 4. Образотворча діяльність - вміння малювати прості геометричні форми, асоціювати намальоване з дійсністю.

Для розвитку всього перерахованого не потрібно віддавати дитину на заняття з математики, логіки, письма, розвитку мовлення.  Серед безлічі програм додаткової дошкільної освіти є унікальний курс - ментальна арифметика.

Вибір занять для розвитку дошкільнят

Ментальна арифметика від smartum для дошкільнят

Крім спеціалізованих гуртків, де діти отримують знання з конкретних дисциплін, існують інші види додаткової освіти більш широкого профілю.  Одним з яскравих прикладів такого навчання є ментальна математика, в рамках якої діти вчаться арифметиці за допомогою рахівниці, яка допомагає візуалізувати основні математичні операції (соробан).

Розвиваючі заняття для дошкільнят на основі ментальної арифметики допоможуть дитині не лише опанувати базові арифметичні дії, а й навчать візуалізувати абстрактну інформацію.  Для цього доведеться звернутися до лівої і правої півкуль головного мозку для вирішення логічних завдань. Крім цього, діти, що займаються ментальною арифметикою, не бояться математики та інших шкільних дисциплін, в яких потрібно вирішувати арифметичні і логічні послідовності.  Вони набагато простіше проходять період шкільної адаптації.

Методика заснована на навчанні дітей швидкої усної лічби з використанням АБАКУС.  Навик здійснення арифметичних дій подумки - корисна, але не єдина мета курсу.

Вибір занять для розвитку дошкільнят

Програма навчання складається з двох етапів:

 • спочатку діти вчаться виконувати арифметичні дії на рахівниці, переміщаючи кісточки. При цьому використовують пальці обох рук.  У процесі тренувань рівномірно навантажуються обидві півкулі головного мозку, розвивається не тільки логіка, але також уяву й інтуїція;
 • на другому етапі реальна рахівниця в руках замінюється ментальною картинкою в уяві. Різко зростає швидкість розумових процесів, збільшується обсяг пам'яті.

Після закінчення курсу ментальної арифметики діти 5-6 років вміють рахувати подумки швидше, ніж на калькуляторі.  Вони легко концентрують увагу, виконують кілька завдань одночасно.  До моменту приходу в перший клас дитина адекватно оцінює свої можливості, набуває впевненості у власних силах, готовності до адаптації у колективі.

Вибираючи заняття для розвитку дошкільнят, розгляньте навчання ментальної арифметики як один із варіантів.  Методика успішно випробувана, довела свою ефективність на практиці.