02.08.2017
Поділитися: 7
  • Facebook
  • Telegram
4576

Як працює ментальна арифметика?

Активна поява ментальної арифметики в сучасних дитячих центрах розвитку інтелекту пов’язана з тим, що обсяг інформації, який змушені обробляти сучасні діти, зростає з кожним днем. Цінність ментальної арифметики в тому, що вона дає можливість не просто зайнятися розвитком обох півкуль головного мозку, а й зміцнює нейронні міжпівкульні зв’язки. Провідними факторами, що пояснюють, як працює ментальна арифметика і які результати показує, є велика швидкість розумових процесів, практично миттєве переключення з логічного мислення на креативне і навпаки, а також відмінна працездатність і вміння працювати з великими інформаційними потоками.

Мальчик с книгой

Методика заснована на техніці навчання правильної і швидкої усного рахунку, яка є інструментом для розвитку інтелекту дитини, а не самоціллю.

Відразу відзначимо, що усний рахунок в ментальній арифметиці – це не єдиний варіант навчання лічби, ні шкільну програму, ні традиційні математичні обчислення ніхто не скасовував.

Етапи навчання або як працює ментальна арифметика

  1. Перші заняття відбуваються з використанням абакуса. Діти вчаться правильно рухати кісточки, запам’ятовують розташування кісточок на спиці, вчаться правильно тримати руку і вчаться рахувати прості числа (додавання і віднімання).
  2. Вже з першого заняття тренер вчить робити прості дії про себе на уявному абакусі (ментально).
  3. У міру відпрацювання навичок збільшується складність операцій, зростає швидкість і змінюється режим появи цифр на екрані.
  4. За деякий час дитина стає здатною не тільки виконувати математичні операції в уяві, а й одночасно з ними декламувати вірш, виконувати просту спортивну вправу, танцювати або співати. Таким чином обидві півкулі головного мозку починають розвиватися і працювати одночасно.

Мальчик в очках

Занурюючись у суть того, як працює ментальна арифметика, пам’ятайте про те, що шкільна програма спрямована в основному на розвиток лівої півкулі головного мозку (відповідає за логіку, раціональні дії, точні науки) і практично не розвиває праву півкулю (творчі напрямки, уяву, креативність ). Такі предмети, як малювання і музика, стоять в шкільному розкладі окремо і на них ніхто не звертає уваги з точки зору розвитку. Прийнято вважати, що, перш за все, для творчих умінь необхідний талант. В академії ментальної арифметики Smartum звертають увагу на те, що прихильники цієї точки зору забувають, що талант також необхідно розвивати. І тільки наполегливі тренування навичок, вміння віртуозно володіти технікою гри на фортепіано або танцювальних па, дозволяють таланту розкритися повною мірою.

Саме ментальна арифметика, як програма розвитку інтелекту, що відповідає за гармонійний розвиток головного мозку, дозволяє якнайкраще поліпшити роботу пам’яті, уваги, виробляє навички регулярних тренувань і забезпечує успішність у будь-якому навчанні.

Приходьте на пробне заняття до Smartum, подивіться, як ваша дитина вчиться рахувати в думці за допомогою абакуса і швидше записуйте її на навчання ментальної арифметики. Допоможіть своїй дитині стати успішною і щасливою!