24.09.2021
Поділитися: 0
  • Facebook
  • Telegram
59753

Підготовка до школи – математика для майбутніх першокласників

Кожному майбутньому першокласнику необхідна якісна підготовка до школи –  дитина повинна бути готовою психологічно, а також мати необхідний рівень знань. Найчастіше школи мають певний список вимог до своїх майбутніх учнів, щоб кожен з них мав можливість бути на рівних зі своїми однолітками і не відставав у навчанні.

Щоб підготовка була якісною і ефективною, необхідно враховувати вікові особливості дітей. З огляду на те, що пік підготовки до школи припадає на 5-6 років, навчання повинно відбуватися у вигляді гри. Саме через гру майбутньому першокласнику буде набагато простіше навчитися чомусь новому. До того ж ігрова діяльність будь-якій дитині приносить позитивні емоції. Починаючи вчитися в ігровій формі, дитина непомітно для себе самої полюбить і саме навчання, а не тільки веселі ігри.

коли починати підготовку до школи

В якому віці краще починати підготовчі заняття?

З найменшого віку мама і тато намагаються розвивати свого сина чи дочку. Вони вчать з ними літери, слова, цифри, тварин, геометричні фігури і кольори. Згодом знань малюка стає достатньо для того, щоб перейти на наступний рівень.

Математика займає одне з найважливіших місць у шкільній програмі, тому готуватися до цієї серйозної науки варто також заздалегідь. Вчитися рахувати можна приблизно із 3 років, коли малюк вже запам’ятав цифри.

У підготовці до школи математика для майбутніх першокласників має починатися з розуміння кількості. Дитина розбирається з поняттями «багато і мало», «один і багато», запам’ятовує, що означає «один», а потім поступово знайомиться і з іншими числами.

Корисно почати навчання з простого – розповісти і наочно пояснити, що у неї один ніс, два ока, десять пальців. Потім плавно можна перейти до підрахунку іграшок, меблів і інших предметів у будинку.

Яким моментам навчання варто приділити увагу?

При підготовці до школи завдання з математики можуть бути абсолютно різними. Корисно буде не тільки заучувати цифри, сидячи за столом, а й робити акцент на математичних діях і в повсякденному житті. Наприклад, варто попросити дитину вибрати в магазині 5 яблук, визначити за годинником час, набрати потрібні цифри в телефоні.

як підготуватися до школи з математики

Для того, щоб не перетворювати математику в рутину, важливо акцентувати увагу майбутнього першокласника на тому, що це гра. Краще не вимагати відсиджувати систематичні заняття за розкладом, а пропонувати малюкові цікаві, але корисні для розвитку ігри.

Як правильно проводити підготовчі заняття з математики?

Щоб дитина легко опановувала математику, варто дати їй час закріпити необхідні для цього поняття. Спочатку потрібно розібратися з тим, що таке величина, форма, час, тривалість, протяжність, простір. Якщо немає розуміння азів, дитині буде складно йти далі.

Багато батьків прагнуть якомога швидше навчити дошкільника рахувати і розв’язувати приклади, тому вони завищують вимоги до нього, перескакують теми, не дають достатньо часу для засвоєння понять. Проте дуже важливо не пропускати той матеріал, який дитина повинна опанувати в своєму віці.

Деякі батьки можуть впоратися із завданнями, пов’язаними з підготовкою до школи. Та найчастіше це є винятком з правил. Тому краще довіритися досвідченим педагогам, які навчать малюка всьому необхідному, а також через гру і позитивні емоції виховають у майбутнього першокласника любов до математики.

курси підготовки до школи

Які підготовчі курси краще вибрати?

Готувати сина або дочку до школи краще на перевірених курсах. Вибираючи їх, звертайте увагу на відгуки, а також на програму навчання дошкільнят. Заняття мають вестися в невеликих групах, щоб педагог встигав індивідуально працювати з кожним малюком.

Ефективно готуватися до 1 класу можна на курсах підготовки до школи від академії SMARTUM. Підготовчі заняття підійдуть дітям від 5 до 7 років. Під час навчання діти познайомляться з основами математики, опанують читання, отримають знання про навколишній світ. Запишіть дитину на безкоштовний пробний урок і почніть готувати її до школи разом зі SMARTUM.