14.03.2019
Поділитися: 1
  • Facebook
19511

Найкращий спорт для старшокласників

Заняття спортом вкрай важливі для гармонійного розвитку підлітка.  Спорт зміцнює здоров'я, кисню в кров надходить більше, все тіло перебуває в тонусі, і дитина комфортніше відчуває себе, рідше хворіє, їй простіше засвоювати нову інформацію.  Також спорт формує правильні цінності, прагнення ставити мету і досягати її, формує особистість, загартовує силу волі.

Кожен батько замислюється про те, який вид спорту підходить дитині.  Якщо в дитинстві можна було спокійно віддати свою дитину фактично в будь-яку секцію, то в більш старшому віці, в першу чергу, потрібно прислухатися до думки підлітка.  А для цього найкраще визначитися з метою.  Якщо метою є виховання професійного спортсмена, то про вибір виду спорту потрібно задуматися раніше.  Для цього варто подивитися на представників цього виду спорту, запитати в тренера про всі можливі варіанти.

Коли метою заняття спортом є підтримка здорових звичок і здоров'я в цілому, то пріоритет варто віддати захопленням підлітка.

При виборі виду спорту для своєї дитини варто враховувати кілька його особливостей: темперамент, статуру, захоплення, здоров'я.

Найкращий спорт для старшокласників

Вибір найкращого спорту за темпераментом

Сангвініки не можуть всидіти на місці, вони активні і цілеспрямовані, але для них складні монотонні повторення дій.  Більшим чином таким людям будуть підходити: футбол, хокей, боротьба, танці, фехтування.

Флегматики менш рухливі, але рівень зосередженості вище.  Такі підлітки витривалі, і довгі тренування з монотонним навантаженням їм до снаги.  З них виростають професіонали, тому що кожен рух вони здатні відпрацювати до автоматизму.  Таким дітям ідеально підійдуть біг, катання на велосипеді, веслування.

Холерики особливо відрізняються високою емоційністю і швидкою реакцією.  Вони не люблять монотонності, але можуть повторювати одну і ту ж вправу протягом тривалого часу.  Найкраще їм підійдуть: боротьба, волейбол, бадмінтон, теніс.

Меланхоліки не відрізняються великою впевненістю в своїх силах, командні види спорту в них викликають дискомфорт, краще за все їм підійдуть плавання, йога, фітнес.

Найкращий спорт для старшокласників

Визначаємо вид спорту, ґрунтуючись на статурі

Худорляві.  Руки і ноги тонкі, як і грудна клітка.  Як правило, їм комфортніше займатися індивідуальними видами спорту, які передбачають більшу швидкість і витривалість.  З них виходять чудові бігуни й гімнасти.

Підлітки з м'язовою моделлю будови тіла.  У таких дітей щільна і розвинена м'язова маса і міцний скелет.  З такою особливістю будови вони здатні на тривалі важкі тренування.  Як наслідок, їм підійдуть види спорту, в яких найважливішими якостями будуть підвищення сили і подолання себе.  Спортсмени такої будови тіла часто зустрічаються в боротьбі та інших єдиноборствах, армрестлінгу, хокеї.

Повні.  Як правило, такі діти повільні і мало рухаються.  У них велика грудна клітка і могутня статура.  Для них корисно буде випробувати себе в пауерліфтингу, хокеї, стрільбі та інше.

Найкращий спорт для старшокласників

Як зацікавити старшокласників спортом?

У віці 14-18 років підлітки часто знаходять собі кумирів.  Також вони дуже залежать від думки людей, що їх оточують.  Для збільшення зацікавленості розмова про види спорту, який би йому сподобався, можна побудувати на бажанні старшокласника мати вигляд, як та чи інша знаменита людина.  Від виду спорту буде залежати, як саме буде розвиватися дитина.

Однак можлива така ситуація, коли старшокласник взагалі не проявляє інтерес до занять спортом.  У таких випадках можна піти на невелику хитрість.  По-перше, скористатися особистим прикладом і регулярно займатися спортом самим батькам, привчати дитину до сімейних прогулянок на велосипедах, лижах, сноуборді.  У вихідні можна чудово провести час, відправившись в похід, або взяти в оренду обладнання та почати сплавлятися по річках.  Для початку підійде спільне виконання вправ уранці - зарядка або початкові практики йоги. Швидше за все, старшокласник не хоче займатися спортом не через те, що йому не подобається фізична активність, а через те, що він ще не пробував ті види спорту, які б йому сподобалися.  Ви можете допомогти дізнатися, який вид спорту підходить Вашій дитині.

Але навіть якщо підліток принципово відмовляється ходити в ту чи іншу секцію, то спробуйте зрозуміти причини такого ставлення до спорту.  Можливо, йому некомфортно займатися в колективі.  Або він вважає, що це дорого для сім'ї.  Або він так сильно втомлюється в шкільному і позашкільному житті, що виконання вправ викликає в нього негативні відчуття й емоції.  У такому випадку на допомогу прийдуть звичайні побутові справи.  Вчені встановили, що, наприклад, заняття в тренажерних залах спалюють стільки ж калорій, скільки і звичайна буденна активність.  Активна прогулянка й ігри з собакою кілька разів на день також будуть навантаженням, яка сприяє нормальній рухової активності. А ще старшокласнику можна допомогти підібрати активний підробіток, який не заважав би навчанню в школі.

Кожна людина індивідуальна.  Те, що подобається і підходить одному, зовсім необов'язково підійде іншому.  Допоможіть підлітку з цим непростим рішенням.