03.09.2018
Поділитися: 1
  • Facebook
  • Telegram
4731

Як прищепити дитині любов до читання?

Від батьків іноді можна почути фрази: «Мій син не любить читати», «Дочку доводиться примусово саджати за книгу». Багато мам і татусів щосили намагаються прищепити дитині любов до читання. Насправді цьому потрібно вчитися, як, наприклад, плаванню або їзді на велосипеді. Чим раніше почнеш, тим краще вийде. Потрібно також розрізняти вміння читати і любов до читання. Перше - це технічна навичка, друге - інтерес до внутрішнього наповнення.

Кращий спосіб прищепити любов до читання - це поєднати зусилля батьків і вчителів. У школі можна провести конкурс «Хто більше книг прочитає» або влаштовувати обмін книгами між однокласниками. Ще хороший варіант: організація уроків позакласного читання на честь улюбленого письменника. На них можна розповідати цікаві факти з життя митця і читати уривки з його творів. А потім можна поділитися враженнями від прочитаного.

Що стосується батьків, то вони з дитинства повинні говорити дітям, як важливо читати. Нехай дитина змалечку бачить маму і тата з книгою. Потрібно читати малюкові перед сном казки і чарівні повісті. Нехай він привчається до думки про те, що оповідання або роман затягує його в інші чарівні світи, відкриває двері в магічні простори, дарує пригоди й подорожі, допомагає в складній ситуації, дає пораду і стає справжнім другом. Усе це дитина повинна зрозуміти в дитинстві. Чим старшою вона стає, тим складніше буде привчити її до цієї думки.

Потрібно також розповісти малюкові про те, що чим більше він читає, тим більше розвивається. Поясніть йому, що художні та науково-популярні твори формують фантазію, розвивають мислення, навчають грамотно писати. Читання книг - це запорука успішного майбутнього людини.

Коли дитина підросла, можна влаштовувати спільні сімейні читання. Спочатку мама читає синові чи доньці, а потім навпаки. Починайте з коротких оповідань або з одного розділу. Чим старшою є ваша дитина, тим більший обсяг вона може опанувати.

Дозвольте дитині самій обирати літературу. Не потрібно вказувати: «Сьогодні ми читаємо Кіра Буличова». Якщо малюк хоче читати «Пригоди Незнайка», то читайте їх. Нехай він навчитися робити вибір і бути самостійним. Якщо ви прислухаєтеся до його думки, то це додає йому впевненості - і наступного разу він сам попросить почитати з ним разом.

Велике значення має любов самих батьків до читання. Якщо малюк бачить, що книга в руках мами чи тата - це не показуха, то є більше шансів, що він полюбить читати. Батьки - це приклад для дітей. Останні дуже тонко відчувають брехню, тому не потрібно говорити, що читання - це прекрасно, якщо ви самі в це не вірите.

Але ні в якому разі не треба змушувати дитину читати. Це не повинно бути покаранням. Інакше читання буде викликати тільки неприязнь, а не захоплення. Краще зробити навпаки. Нехай читання стане заохоченням. Говоріть: «Прибери у своїй кімнаті і зможеш дочитати «Чарівника Смарагдового міста».

Якщо враховувати всі ці поради, то ваша дитина обов'язково полюбить читати, буде цікавитися літературою і врешті-решт стане успішною людиною з яскравим життям.