29.03.2018
Поділитися: 5
  • Facebook
  • Telegram
5575

Батько - це чоловік моєї мами

Багато батьків, які працюють, нарікають, що їм не вистачає часу на повноцінне спілкування з дітьми. Психологи впевнені - це не більше, ніж відмовки, і дорослі люди часто-густо не вміють розставляти пріоритети. Як правило, чоловіки виконують роль годувальника родини й основним своїм обов'язком вважають забезпечення сім'ї матеріально – і чим більше вони приносять грошей у дім, тим краще виконують свої обов'язки.

У таких сім'ях зазвичай жінка повністю займається дітьми: від фізичних потреб і до щирих бесід. Багато чоловіків вважають виховання дітей винятково жіночим заняттям.

У кожного своя життєва позиція. Як правило, коли рідний тато дистанціюється від дитини й не прагне встановлювати довірчі стосунки з нею, це призводить до того, що в подальшому рідні люди стають чужими.

Лакмусовим папірцем стосунків батьків і дітей є перехідний вік, коли дитині і в голову не приходить звернутися до тата за порадою або просто з ним поговорити. Діти надто віддаляються - і голова сім'ї може випадково почути на свою адресу: «Батько - це чоловік моєї мами».

Щоб уникнути подібного сценарію, татам з дитинства своїх дітей варто починати налагоджувати з ними контакт. Фундамент повноцінних взаємин закладається з приїзду мами з пологового будинку. Спочатку спілкування буде обмежуватися заміною памперса й купанням малюка, тато може погодувати з пляшечки.

Саме такі дії і народжують справжню любов і прихильність. Чоловік починає відчувати відповідальність за майбутнє дитини, за його безпеку й комфорт. Надалі тато почне брати активну участь у вирішенні важливих моментів у житті дочки або сина, наприклад, вибирати не тільки повзунки, а й дитячий сад або школу.

Важливо, щоб і мама вважала, що дитина не тільки її і виявляла довіру до батька: залишала дитину з татом, не критикувала голову родини за чоловічі помилки, якщо він нагодував чадо не тією їжею або прочитав книгу, до якої, на її думку, малюк ще не доріс. Батько також повинен відводити дитину в дитячий сад, ходити на батьківські збори, цікавитися шкільним життям. Головне, щоб у дитини з батьком було свій простір для спілкування.

Чим більше часу й турботи тато приділятиме своєму чаду, тим ближчим і дорожчим він буде для дитини.