29.03.2018
Поділитися: 5
  • Facebook
10640

Батько - це чоловік моєї мами

Багато батьків, які працюють, скаржаться на те, що їм не вистачає часу на повноцінне спілкування з дітьми. Психологи впевнені - це не більше, ніж відмовки, і дорослі люди всього-на-всього не вміють розставляти пріоритети. Як правило, чоловіки в сім'ях виконують роль добувача і основним своїм обов'язком вважають забезпечити сім'ю матеріально - чим більше вони приносять грошей додому, тим краще виконують свої обов'язки.

У таких сім'ях зазвичай жінка повністю займається дітьми: від фізичних потреб до щирих, відвертих бесід. Багато чоловіків вважають виховання винятково жіночим заняттям.

У кожного своя життєва позиція. Але, як правило, коли рідний тато дистанціюється, не прагне встановлювати довірчі стосунки з дитиною - це призводить до того, що в подальшому рідні люди стають чужими.

Батько - це чоловік моєї мами

Роль батька у вихованні дитини

Виховання дитини батьком – це дуже важливо. Батько відіграє величезну роль, особливо якщо в сім'ї росте син. З самого народження сина татові необхідно стежити за своїми діями, жестами, мімікою, словами. Тому що дитина в ранньому віці копіює поведінку своїх батьків. Батько повинен показати себе в ролі лицаря і навчити правильних манер. Якщо мама несе з магазину важку сумку з продуктами, батько повинен навчити сина допомогти матері. Якщо тато з дитиною сидять в громадському транспорті, а на зупинці заходить жінка, батько повинен пояснити малюкові, що варто поступитися їй місцем. Також велике значення має і те, як батько ставиться до своєї дружини, до матері своєї дитини. Тому що саме дивлячись на стосунки батьків, син буде формувати своє ставлення до дівчат у  дитячому саду та в школі. Якщо дитина бачить перед своїми очима приклад щасливої ​​зразкової сім'ї, то йому самому в майбутньому буде легше побудувати вже власну благополучну родину.

Виховання дівчинки батьком є не менш важливим, ніж вплив мами на долю дочки. Усі життєві установки у дитини формуються з народження, адже батьки розмовляють з нею і починають розвивати мало не з дитинства. Стиль виховання мами і тата часто-густо різниться. І ось що дивно: яке майбутнє буде у дочки, часто залежить від тата, а не від мами. Тато відіграє велику роль у розвитку маленької жінки, тому він повинен підійти до цього з усією відповідальністю. Матері, виховуючи дівчат, навчають їх ведення домашнього господарства, створення домашнього вогнища і затишку. Татусі  ж допомагають дівчині сформувати емоційну незалежність, самодисципліну. Вони вчать правильно сформувати свою роль у сім'ї. У кожного тата повинні бути позитивні взаємини з дівчинкою, а також спільні інтереси, тому що проведення часу разом - одна з позитивних основ, на яких будується розвиток дітей.

Батьки, які заохочують своїх маляток для допомоги мамі по господарству, сприятливо впливають на появу жіночності у дочок. Чоловік повинен хвалити дружину при дитині, таким чином, дівчинка відчує цінність жінки в родині і буде намагатися бути схожою на свою маму. Якщо ж тато буде холодно, вороже або байдуже ставиться до мами, то у дівчинки в майбутньому можуть виникнути проблеми у спілкуванні з чоловіками. Якщо ж дитина зростає в атмосфері турботи, тепла, уваги та ніжності, то в майбутньому вона перетвориться на прекрасну дівчину, яка піклується про власну сім'ю і бажає своєму чоловікові тільки добра.

Батько - це чоловік моєї мами

Потреба в захисті батька

Для дитини, яка тільки пізнає світ, мати - це джерело турботи і ніжності, а батько - надійності.

Фахівці вважають, що відразу після народження немовля повинен відчувати, що у нього є тато - людина, яка врятує від будь-якого лиха. Крім цього, саме батько допомагає дитині боротися з душевними страхами, фантазіями, а іноді і з бажаннями.

Дитина повинна беззаперечно довіряти татові. А для цього потрібно, щоб чоловік брав активну участь у житті і вихованні малюка. Довіру можна заслужити, якщо дотримуватися таких позицій:

  • правильні дії;
  • відповідальність за свої слова і вчинки;
  • турбота;
  • любов, кохання.

При цьому варто пам'ятати, що дані риси характеру неможливо показати разом. Дорослішаючи, малюк спостерігає за мамою і татом, поступово переймаючи їхні звички і формуючи своє ставлення до сім'ї і світу.

Батько - це чоловік моєї мами

Як залучити батька до виховного процесу?

Роль батька у вихованні дитини не викликає сумнівів. Лакмусовим папірцем відносин батьків і дітей є перехідний вік, коли дитині і в голову не приходить звернутися до тата за порадою або просто поговорити. Діти віддаляються аж до того, що глава сім'ї може випадково почути на свою адресу: «Батько - це чоловік моєї мами».

Щоб уникнути подібного сценарію, татам із дитинства своїх дітей варто починати налагоджувати з ними контакт. Фундамент повноцінних взаємин закладається з приїзду мами з пологового будинку. Спочатку спілкування буде обмежуватися заміною памперсів і купанням малюка, тато може погодувати з пляшечки.

Саме такі дії і народжують справжню любов і прихильність. Чоловік починає відчувати відповідальність за майбутнє дитини, за його безпеку і комфорт. Надалі тато буде брати активну участь у вирішенні важливих моментів в житті дочки або сина, наприклад, вибирати не тільки повзунки, а й дитячий сад або школу.

Важливо, щоб і мама розуміла, що дитина не тільки її, і виявляла довіру до батька: залишала дитину з татом, не критикувала главу сім'ї за чоловічі помилки, якщо він нагодував чадо не тією їжею або прочитав книгу, до якої, на її думку, малюк ще не доріс. Батько також повинен відводити дитину в дитячий сад, ходити на батьківські збори, цікавитися шкільним життям. Головне, щоб у дитини з батьком був свій надійний простір для спілкування.

Батько - це чоловік моєї мами

Чим загрожує виховання дитини без участі батька?

Важливість участі батька у вихованні дітей так само є дуже вагомим, як і участь у цьому процесі матері. Матерям-одиначкам важко виховувати дітей самостійно, без чоловічої підтримки, але вони повинні набратися терпіння і створити у своїй сім'ї гармонійну і спокійну атмосферу. Жінці треба позбутися негативних думок із приводу відсутності чоловіка і скерувати всі свої сили та енергію на виховання дитини. Варто зазначити, що ця задача є нелегкою і в ній є кілька моментів, які залежать від статі дитини. Для хлопчиків батько є головним орієнтиром у житті. Його відсутність формує у малюка надмірну залежність від матері.

Звичайно, жінка може навчити сина бути ніжним, відданим, добрим і щирим. Але вона не може стати для нього прикладом мужності, стійкості та емоційної стабільності. Без батька хлопчик може вирости інфантильним, він не буде знати, як захистити себе і свою сім'ю, не зможе контролювати свої емоції в скрутних ситуаціях.

Мати повинна допомогти малюкові знайти орієнтир, який буде прикладом мужності і цілеспрямованості. Це може бути дідусь або старший брат, а найкраще віддати малюка до спортивної секції, де тренером є чоловік. Жінка також може мотивувати сина для допомоги по дому, навіть якщо він зовсім крихітка, то може зібрати свої іграшки, це не так складно. Головне - заохочувати самостійність дитини і прагнення захистити маму.

У вихованні дівчат справа йде краще, адже в них у житті є мама - приклад для наслідування. Дочка швидко може навчитися доброти, чуйності та інших жіночих якостей. Але проблеми можуть з'явитися і в підлітковому віці, коли почнеться статеве дозрівання і потяг до протилежної статі. Якщо дівчинка виховувалася без тата, то вона навряд чи розуміє чоловічу логіку, і навіть щирі почуття однолітків для неї будуть загадкою. Тому мамі варто подумати про пошук чоловіка, який полюбить не тільки її, але й маленьку дочку.

Чим більше часу і турботи тато буде приділяти чаду, що підростає, тим ближче і дорожче він стане для дитини.