25.05.2018
Поділитися: 10
  • Facebook
  • Telegram
3615

Чому дитина росте розпещеною?

Чому дитина росте розпещеною?

Діти не народжуються жадібними чи неввічливими, грубими, розпещеними - такими їх виховують дорослі. Психологи провели аналіз і виявили принаймні 10 батьківських помилок, через які улюблені діти ростуть розпещеними. Якщо у вашій родині зустрічаються хоча кілька схожих ознак, це сигнал, що потрібно змінювати виховні звички - і якомога швидше.

1.      Дитина - центр Всесвіту

Коли ви виконуєте всі примхи малюка на першу вимогу, у його голові вкорінюється думка, що світ крутиться тільки навколо нього, і в батьків немає своїх бажань. Дитину чекає гіркота розчарування, якщо вона засвоїть тільки функцію «брати».

2.      Батьки не заохочують хорошої поведінки дитини

Часто надто зайняті батьки сприймають як належне, коли захоплений грою малюк тихенько сидить у дитячій. Якщо дорослі нічого не говорять, значить не акцентують на цьому уваги, роблять це неважливим.

3.      Пік батьківських емоцій припадає на погану поведінку дитини

Якщо батьківські емоції виникають тільки внаслідок істеричного плачу малюка, коли він падає на підлогу магазина, випрошуючи іграшку, то дитина засвоює інформацію, що це єдиний спосіб досягти уваги батьків.


4. Дорослі не встановлюють меж поведінки

Культура - поняття соціальне, у зв'язку з цим ввічливе поводження дитині прищеплюють батьки. Якщо дорослі не надають значення таким поняттям, як «повага», «терпіння», з великою часткою ймовірності малюк виросте грубіяном.

5. Непослідовність або відсутність правил

Наприклад, ще вчора ви дозволяли дитині кришити на дивані перед телевізором, а сьогодні за таку ж поведінку влаштовуєте репресії. Або коли один із батьків дотримується виховання в дусі вседозволеності, а інший встановлює нечіткі правила. Подібний підхід формує в голові малюка ваш образ, як про не дуже важливу персону.

6. Ви вступаєте в заздалегідь програшну суперечку з дитиною

Цілком логічно, коли ви забороняєте солодощі перед обідом. Але є правила, які виконати досить складно. Наприклад, ви змушуєте дитину їсти кашу вранці. Малюк може просто не відкрити рот або виплюнути її. Наслідок такої поразки набагато більший, ніж просто псування продукту. Дитина розуміє, що  може перемогти батьків і залишитися без покарання.

7. Не вимагаєте відповідальної поведінки з боку дитини

Якщо ви не вважаєте, що малюк повинен нести відповідальність за погану поведінку, тим самим ви стверджуєте, що будь-яка поведінка вітається. Дитина привчається звинувачувати у власних проблемах оточення. Краще навчіть малюка самому нести відповідальність за свої вчинки.

8. Даруєте подарунки на першу вимогу

Є «неправильні» причини для подарунків. Наприклад, дитина просить новий самокат, тому що їй набридає куплений кілька місяців тому. Не можна купувати з почуття провини, наприклад, малюк зловив вас на провині і просить іграшку. Не дозволяйте маніпулювати собою.

9.Заохочуєте істерики

Коли у дитини закріплюється розуміння, що після істерики можна отримати  бажане, у дорослому житті у такої поведінки буде прямо протилежний результат. Не вводьте малюка в оману.

10.Подаєте поганий приклад

Коли ви в присутності дитини скаржитеся і скиглите іншим, то дитина копіює вашу поведінку і зовсім не засвоює бесід про те, що скиглити - це погано.

Виховуючи малюка розпещеним, батьки повинні знати, що в майбутньому дитина виросте недисциплінованою, без розуміння, що, заради отримання бажаного, необхідно працювати.

Не варто панікувати, якщо ви помітили прогалини у вихованні зі свого боку. Ще не пізно все виправити. Повідомте дитині, що у ваших з ним стосунках очікуються зміни: перерахуйте нові правила, розкажіть, що ви чекаєте від малюка чуйної поведінки, прояву доброти і терпіння. Придумайте заохочення. Наприклад, за кожен хороший вчинок дитина отримує зірку, набравши 10 зірочок, вона зможе вибрати подарунок.

Хваліть своїх дітей, звертайте увагу на їх досягнення, акцентуйте на хороших вчинках.