28.06.2018
Поділитися: 10
  • Facebook
  • Telegram
4484

5 простих порад, як прищепити любов у читання

1. Подавайте читання, як захопливе заняття

Якщо ви будете змушувати дитину сидіти нерухомо, поки самі читаєте, навряд чи у неї виникне інтерес до книг. Зробіть процес захопливим. Наприклад, дозвольте дитині малювати або ліпити на момент вашого читання. Потім запропонуйте намалювати героїв історії, зіграйте сценку з ляльок за мотивами твору. Усе це викликає інтерес, полегшує розуміння і врешті-решт прищеплює любов до читання.

2. Комікси викликають інтерес до читання.

Напевно, кожен із батьків пам'ятає з часів свого дитинства веселі картинки про «Пригоди Міккі Мауса» чи «Пригоди Дональда Дака», коли вся сторінка усіяна улюбленими героями, а зображення супроводжується короткими фразами. За їх допомогою ціле покоління дітей навчилося читати. Якщо до рук вашої дитини потрапили комікси, і вона не гортає, а з цікавістю переглядає кожну картинку, вітайте таку допитливість.

3. Не перетворюйте читання на «зобов’язалівку».

На літні канікули першокласники йдуть з довгим списком обов'язкової літератури, який необхідно прочитати за три місяці. Допоможіть маленькому школяреві скласти розклад, за яким він буде читати в певний час і день, чергуючи більш серйозні історії з розважальними.

4. Водіть дитину до бібліотеки.

Знайомити дитину з бібліотекою психологи рекомендують, уже починаючи з двох років. У цьому віці малюк усе сприймає, як іграшки. Нехай спочатку він вибирає яскраві, барвисті книжки з картинками, що розкриваються, з часом переваги зміняться відповідно до віку.

5. Привчайте читати з розумінням тексту.

Швидкість читання - це прекрасно! Однак якщо малюк не розуміє, про що прочитав, то сенс в кількості прочитаних знаків пропадає. Привчайте дитину замислюватися над кожним реченням, уявляти героїв і ситуації, описувані автором, а не гнатися тільки за обсягом прочитаного.