14.05.2021
Поділитися: 0
  • Facebook
  • Telegram
64337

Що таке швидкочитання, навіщо воно потрібне дітям?

Сучасний темп життя змушує кожного з нас постійно розвиватися і покращувати свої навички, зокрема й підвищувати швидкість читання. Потік інформації стає все потужнішим, тому сприймати й аналізувати дані необхідно вже в значно більшому обсязі, ніж раніше. Впоратися із цим завданням допомагає швидкочитання. Для дітей ця навичка є особливо актуальною з огляду на величезні навантаження в школі і на додаткових заняттях.

переваги і недоліки швидкочитання

Плюси і мінуси швидкого читання

Дитина, що володіє технікою швидкого читання, має низку переваг у порівнянні з тими, хто читає повільно. Це пов'язано з великою кількістю її плюсів:

  • Школяр здатен сприймати дуже великі обсяги інформації, а також якісно їх обробляти. Це допомагає в навчанні, коли виникає необхідність засвоїти багато нового матеріалу.
  • Поліпшується пам’ять, адже швидке читання допомагає розвинути її. Завдяки цьому дітям значно легше вчити й запам’ятовувати необхідну інформацію.
  • Учень може швидко прочитати те, що потрібно для школи, щоб залишити час на те, що цікаво. Дитина зможе встигати вивчати не тільки шкільну програму, а й ті книги, які просто хочеться прочитати. Також звільняється час на улюблене хобі та відпочинок, адже часто шкільна програма дуже насичена, і в щільний графік складно вставити розваги.
  • Учень підтягує навчання, більше встигає, розширює свій світогляд і отримує багато знань.

До мінусів можна віднести лише той факт, що батькам доведеться витрачатися на книги, оскільки дитина зможе читати дуже багато. Та й тут є позитивні моменти: можна разом вирушити купувати книги, обговорювати ті, що вже прочитали, ділитися враженнями, а отже, покращувати взаємини між батьками й дитиною.

навчання швидкого читання в 6–9 років

Швидкочитання для дітей 6-9 років

Для того, щоб дитина навчилася швидко читати, важливо дотримуватися кількох правил. Перш за все, варто розуміти, що швидкочитання підходить для дітей не молодше 7 років. Саме в цьому віці дитина зазвичай вже вміє читати, що дає їй можливість перейти на новий рівень навчання.

Важливо звернути увагу на те, як проходило навчання читання спочатку. Дитина має пройти всі етапи: від вивчення літер і звуків до текстового читання. Якщо порядок був порушений, то цілком можливо, що їй доведеться переучуватися.

Перед тим, як почати вчити дітей 7-9 років швидкочитання, варто перевірити їх знання. Не потрібно намагатися виробити цю навичку у школяра, який ще не досяг мінімальної швидкості читання.

швидкочитання для дітей 10–16 років

Навчання швидкого читання в 10-16 років

Величезну користь принесе швидкочитання для дітей 10-16 років. У цьому віці у дитини вже є потрібні навички –  їй просто потрібно допомогти навчитися читати швидше. Крім того, у старших класах вона вже звикла вчитися, її інтелектуальні здібності дозволяють швидко і ефективно сприймати й аналізувати інформацію.

Опановування швидкочитанням у цьому віці стане безсумнівним плюсом, враховуючи навантаження на школяра в старших класах. Потік інформації та вимоги вчителів зростають з кожним днем, тому, щоб встигати за своїми однокласниками, важливо навчитися не тільки швидко читати, а й розуміти прочитане.

курси швидкочитання для дітей

Ліберика – курси швидкочитання для дітей

Для опанування швидкочитання можна робити спеціальні вправи. Їх ефективність безпосередньо залежить від регулярності виконання. Займатися мало або з великими перервами – значить залишатися на колишньому рівні. Також для самостійних занять потрібна хороша дисципліна і відповідальність.

Щоб навчитися швидко читати, краще скористатися ефективною і перевіреною часом програмою, яку створили досвідчені педагоги. Для цього підійде авторський курс навчання швидкісного читання «Ліберика» від академії SMARTUM. Проходження програми дозволить учням полюбити книги й літературу, навчитися розуміти прочитане, попри високу швидкість сприйняття інформації.

Курс рекомендований школярам від 7 років і старше. У кожну групу добираються діти з приблизно однаковим віком і рівнем читання. Залежно від нього, учням пропонуються різні завдання і вправи. Збільшення швидкості читання в 5 разів відбувається шляхом регулярних тренувань, що дозволяють перейти від класичного читання до блокового, а потім і до читання зверху вниз. Крім основної навички поліпшується пам’ять і образне мислення, тому дитина починає краще розуміти прочитане.