07.03.2018
Поділитися: 9
 • Facebook
 • Telegram
5080

Як прищепити дитині любов до читання

Один із показників інтелекту людини - кількість прочитаних книг. Незважаючи на можливість отримувати інформацію з телевізора та інтернету, книга залишається класичним джерелом пізнання, формує цілісну особистість. Тому батькам необхідно знати, як прищепити дитині любов до читання.

Чому діти не люблять читати?

Як часто останнім часом ми чуємо від мами з татом: «Наші діти не люблять читати, вони постійно сидять за комп'ютером або телефоном. Ми не знаємо, як виховати любов до читання. Напевно, уже пізно щось робити». Насправді - не пізно. Потрібно просто зрозуміти причини такої ситуації, і тоді буде простіше впоратися з цим завданням. Є кілька причин, чому малюк не бере книгу до рук.

 1. Батьки змушують дитину читати. Жодне захоплення не народжувалося через примуси.
 2. Коли дитина читає вголос, її постійно виправляють і вказують на помилки. Звичайно, кожному з батьків хочеться, щоб дитина досконало опанувала техніку читання. Але в іншому випадку малюк просто втратить інтерес до літератури.
 3. Сина або дочку постійно порівнюють з іншими дітьми. Нікому не сподобається, якщо йому скажуть: «Маша читає більше і краще за тебе. Вона молодець, а ти ні». Дозвольте вашому малюкові читати так, як він може.
 4. Дитині кажуть, що потрібно читати, а що ні. Часто буває, що смаки батьків і дітей не збігаються. Але це не означає, що дитина повинна в усьому вас слухатися. Нехай вона сформує своє коло інтересів, а ви можете їй просто порадити.

воспитать любовь к чтению

Як прищепити дитині любов до читання з народження?

Підлітку прищепити любов до читання так само просто, як і маленьким дітям. Потрібно просто вибрати правильну тактику поведінки.

 1. Якщо ви починаєте привчати малюка до читання з раннього дитинства, то краще це зробити через ігрову форму. Тоді для дитини це буде захопливим і цікавим заняттям.
 2. Якщо дитина просить вас прочитати одну і ту ж казку на ніч, не відмовляйте їй. У будь-якої людини є переваги в літературі. Уже кращим буде те, що дитина буде читати одну і ту ж книгу по кілька разів, ніж взагалі не читатиме.
 3. Аргументуйте правильно. Говоріть: «Мені в дитинстві ця книга була дуже цікавою. Може, прочитаєш її?» Або ж: «Пам'ятаєш, тобі дуже сподобалася книга Жюля Верна? Я думаю, варто ознайомитися з іншими його творами».

Книга є інструментом виховання з раннього віку. Маленьким дітям батьки читають вголос. Прослуховування казок народжує в уяві яскраві образи, викликає різноманітні емоції. Дитина уявляє себе на місці головного героя, аналізує, порівнює.

Але слухати набагато простіше, ніж читати самому. У багатьох дітей перехід до самостійного читання викликає проблеми. Батькам доводиться придумувати заохочення за кілька прочитаних щодня сторінок або висувати жорсткі вимоги. Такі заходи малоефективні. Дієвим інструментом розвитку любові до читання у дітей є заняття Ліберикою в «Академії розвитку інтелекту SMARTUM».

воспитать любовь к чтению

Чим корисна методика швидкочитання?

Liber у перекладі з латини - книга. Ліберика - це система навчання швидкого читання за допомогою виконання спеціальних вправ.

Багато дітей не люблять читати, тому що не вміють робити це правильно. Основні причини, через які процес із задоволення перетворюється на рутину, це такі:

 • звичка читати горизонтально, за символами через навички класичного початкового навчання читання по складах;
 • часті повернення до вже прочитаного;
 • промовляння тексту про себе для кращого запам'ятовування.

Вправи зі швидкісного читання дозволяють подолати ці проблеми. У процесі тренувань діти засвоюють вертикальну техніку зчитування, перестають подумки вимовляти тексти. У дітей, що займаються Ліберикою, швидкість читання збільшується в 3-5 рази, а зміст прочитаного запам'ятовується набагато краще.

 Якщо дитина до кінця пройде курс Ліберики, навички збережуться на все життя за умови, що людина буде постійно їх застосовувати. А використовувати це можна в різних сферах діяльності.

развиваем любовь к чтению

Для чого потрібно швидко читати?

Ніхто не стане заперечувати, що саме з книг можна витягти масу цікавої інформації. Як тільки школяр засвоює кілька технік швидкого читання та вибирає найбільш комфортну, він буквально дивиться на світ і книги іншими очима, починає запоєм ковтати художню літературу.

У результаті занять збільшується обсяг пам'яті, розвивається увага і образне мислення. Після закінчення курсу Ліберики:

 • поліпшується успішність з усіх шкільних дисциплін, тому що з'явилося вміння швидко й ефективно засвоювати великий обсяг інформації;
 • з'являються здібності до вивчення іноземних мов. Вивчені техніки можна використовувати для читання будь-якою мовою;
 • витрачається менше часу на приготування домашніх завдань, більш раціонально використовується час.

Навчальні заняття з Ліберики в «Академії розвитку інтелекту SMARTUM» розроблені для різних вікових груп, у тому числі і для дорослих людей. Швидкочитання – важливий чинник успіху не тільки в шкільні та студентські роки. Така навичка є корисною для людей будь-якої професії, а також безцінною для тих, чия діяльність пов'язана з опрацюванням значних інформаційних потоків.

Чи буде така можливість у вашої дитини? Про це варто задуматися, обираючи варіанти додаткової освіти.