07.03.2018
Поділитися: 9
  • Facebook
  • Telegram
3839

Як прищепити дитині любов до читання

Один із показників інтелекту людини - кількість прочитаних книг. Незважаючи на можливість черпати інформацію з телевізора та інтернету, книга залишається класичним джерелом пізнання, формує цілісну особистість.

Книга є інструментом виховання з раннього віку. Маленьким дітям батьки читають вголос. Прослуховування казок народжує в уяві яскраві образи, викликає різноманітні емоції. Дитина уявляє себе на місці головного героя, аналізує, порівнює.

Але слухати набагато простіше, ніж читати самому. У багатьох дітей перехід до самостійного читання викликає проблеми. Батькам доводиться придумувати заохочення за кілька прочитаних щодня сторінок або висувати жорсткі вимоги. Такі заходи малоефективні. Дієвим інструментом розвитку любові до читання у дітей є заняття з курсу Ліберика.

Що таке швидкочитання?

У перекладі з латини liber означає книга. Ліберика - це система навчання швидкого читання за допомогою виконання спеціальних вправ.

Багато дітей не люблять читати, тому що не вміють робити це правильно. Основні причини, через які процес із задоволення перетворюється на рутину, це:

  • звичка читати горизонтально, по символах закладається через класичне початкове  навчання читання по складах;
  • часті повернення до вже прочитаного;
  • промовляння тексту про себе для кращого запам'ятовування.

Вправи зі швидкісного читання дозволяють подолати ці проблеми. У процесі тренувань діти засвоюють вертикальну техніку зчитування, перестають подумки вимовляти тексти. У дітей, що займаються Ліберикою, швидкість читання збільшується в 3-5 разів, зміст прочитаного запам'ятовується набагато краще.

Якщо дитина до кінця пройде курс ліберики, навички збережуться на все життя за умови, що будуть застосовуватися. А корисних додатків більш ніж достатньо.

Для чого необхідно швидко читати?

Ніхто не стане заперечувати, що саме з книг можна отримати масу цікавої інформації. Як тільки школяр засвоює кілька технік швидкого читання та вибирає найбільш комфортну, він буквально дивиться на світ і книги іншими очима, починає із захватом просто «ковтати» художню літературу.

У результаті занять збільшується обсяг пам'яті, розвиваються увага й образне мислення. Крім можливості в будь-яких умовах насолоджуватися цікавою книгою, після закінчення курсу ліберики:

  • поліпшується успішність з усіх шкільних дисциплін, тому що є вміння швидко й ефективно засвоювати великий обсяг інформації;
  • виявляються високі здібності до вивчення іноземних мов. Опановані техніки можна використовувати для читання будь-якою мовою;
  • витрачається менше часу на приготування домашніх завдань, більш раціонально використовується час.

Навчальні заняття з Ліберики розроблені для різних вікових груп, у тому числі й для дорослих людей. Швидкочитання – чинник успіху не тільки в шкільні та студентські роки. Такі навички є корисними для людей будь-якої професії та безцінними для тих, чия діяльність пов'язана з обробкою значної кількості інформаційних потоків.

Чи буде така можливість у вашої дитини? Про це варто задуматися, обираючи варіанти додаткової освіти.