09.10.2018
Поділитися: 0
  • Facebook
  • Telegram
2174

Гарна пам'ять - запорука особистісного успіху

Довгий час існувало таке переконання, що людина використовує свій мозок лише на кілька відсотків. Численні дослідження довели: це міф. У мозку немає такої ділянки, яка б залишилася без роботи. Дослідження у сфері нейрофізіології доводять: діяльність мозку не зупиняється навіть уві сні.

Поганої пам'яті не існує. Є пам'ять нерозвинена. Наша пам'ять - це дуже різноманітна безмежна система, яка мало вивчена. Але одне доведено точно: пам'ять у всіх працює однаково добре, якщо її постійно тренувати. Тому важливо знати, як розвинути пам'ять у дитини.

Класифікація видів пам'яті

  1. За тривалістю зберігання: короткочасна й довготривала.
  2. За рівнем налаштування пам'яті: довільна й мимовільна.
  3. За об'єктом пам'яті: пов'язана з образами, зі словами, з емоціями, з рухами.

як розвинути пам'ять у дітей

Наш мозок влаштований так, що вся інформація, побачена, почута, відчута нами, йде спочатку у відділ короткочасної пам'яті. Там вона редагується. Корисна та / або надмірно емоційна інформація передається в розділ довготривалої пам'яті, а решта стирається, як корзина на комп'ютері. І для нового матеріалу з'являється вільне місце.

Спеціально запам'ятовувати великі обсяги інформації ми починаємо в школі. На уроках дитина слухає вчителя, усе розуміє і їй здається, що вона запам'ятала весь матеріал на все життя. Але ось дитина йде з уроку, ніде більше ці факти не використовує і поступово забуває те, що знала. Чим більше пройшло часу, тим менше залишиться знань, якими дитина не користується. Це показано на графіку:

як розвинути пам'ять у дітей

І так з усіма знаннями і навичками. Якщо людина буде їх застосовувати часто в житті, то вони збережуться в пам'яті.

У людей є знання і навички. Знання - це підсумок пізнавальної діяльності, вони існують безпосередньо в нашій пам'яті. Навички - це фізична діяльність, закріплена постійними повторами. Як в спорті необхідні постійні тренування, так і для успішної роботи мозку потрібно регулярно використовувати знання і навички.

Етапи формування пам'яті

  1. Запам'ятовування. У корі головного мозку свіжі знання закріплюються у вигляді нервових імпульсів.
  2. Збереження (у вигляді енграми). Це слід пам'яті, який встановлюють клітини головного мозку. Він зберігається все життя, але згадати його дуже важко. Цю проблему можна вирішити за допомогою тренування пам'яті.
  3. Відтворення. Це формування в свідомості отриманого матеріалу.

Особливості розвитку пам'яті у дітей

Дорослим потрібно пам'ятати, як розвивати пам'ять у дитини. Але для цього треба знати про те, як пам'ять розвивається у дітей. Чим старшою є  дитина, тим простіше вона запам'ятовує новий матеріал. Це пов'язано з тим, що пам'ять розвивається разом із зростанням малюка. Велика дитина може удосконалювати способи застосування пам'яті. Діти середнього шкільного віку і дорослі знаходять зв'язок між отриманими знаннями та досвідом, який у них був. Вони шукають асоціації і зіставляють факти. Завдяки цьому матеріал простіше засвоюється і згадується.

Також існує зв'язок між отриманими знаннями та якістю пам'яті. Чим сильніше розвинені інтелектуальні можливості, навички для роздумів, тим кращою буде пам'ять.

як розвивати пам'ять у дитини

З якого віку розвивати пам'ять?

Батьки повинні знати не тільки, як розвинути пам'ять у дітей, а й з якого віку почати цей процес. Найкраще починати змалечку: з дво- і трирічного віку. До 7 років у дитини в корі головного мозку весь час збільшується кількість нейронних зв'язків.

Розвиток пам'яті у 3-6 років

У дитини 6 років швидко розвивається увага. Вона прекрасно запам'ятовує інформацію, яка являє для неї інтерес. Дитина уже може ставити перед собою будь-яке завдання і йти до нього. Син або дочка постійно потребують вашої підтримки, допомоги. З ними потрібно грати в навчальні ігри, робити вправи на розвиток. У цьому віці найкраще розвивати тактильну пам'ять і вчити іноземні мови.

Розвиток пам'яті у 6-10 років

У дитини 7 років розвивається мимовільна увага, у школі вона вперше серйозно відчуває свою пам'ять. Його ерудиція розширюється, а разом із нею і розумові здібності. Якщо у дитини 9 років виникають складнощі з навчанням або її підводить пам'ять і увага, то не потрібно конфліктувати з нею. Варто знайти джерело труднощів і спробувати прибрати їх.

Розвиток пам'яті у 10-14 років

У дитини 10 років логіка і пам'ять розвиваються на вищому рівні. Мамі з татом у цей період слід подвоїти свою увагу щодо розвитку інтелектуальних здібностей сина чи дочки. У цьому віці можна легко навчити дитину переказувати тексти: треба просто більше читати. У дитини 12 років не повинно вистачати часу на комп'ютерні ігри та віртуальне спілкування. Вона повинна більше гуляти, займатися саморозвитком, читати, малювати. Розвинути пам'ять можуть допомогти заняття в спортивній секції або в музичній школі. Також слід прищепити дитині звичку регулярно вчити невеликі вірші або уривки з прози. Ще ви можете щовечора питати у сина або дочки, як пройшов день. Не потрібно забувати і про спеціальні вправи, які сприяють розвитку пам'яті.

як розвивати пам'ять у дитини

Розвиток пам'яті в Aкадемії розвитку інтелекту SMARTUM»

Зараз є безліч курсів і програм для поліпшення пам'яті, але однією з найефективніших методик є Меморика, яку викладають в «Академії розвитку інтелекту SMARTUM».

Меморика - це методика управління пам'яттю. Ваш малюк дізнається, як тренувати пам'ять. Дитина навчиться регулювати свою пам'ять за допомогою образного мислення і систематизації сприйняття інформації. Після навчання коефіцієнт пам'яті вашого малюка збільшиться в 3 і більше разів. Щоб ваш син або дочка не занудьгували, заняття проходять в ігровій формі. Дитина зможе ставити собі високі цілі і швидко досягати їх, вона навчиться реалізовувати творчий підхід до вирішення завдань. Меморика відповість на питання, як поліпшити пам'ять малюка.