09.10.2018
Поділитися: 0
  • Facebook
  • Telegram
1370

Гарна пам'ять - запорука особистісного успіху

Тривалий час побутувала така думка, що людина використовує свій мозок лише на кілька відсотків. Численні дослідження довели - це міф. У мозку немає такої ділянки, яка б залишилася без роботи. Дослідження в галузі  нейрофізіології доводять: діяльність мозку не призупиняється навіть уві сні.

Поганої пам'яті не існує. Є пам'ять нерозвинена. Наша пам'ять - це дуже різноманітна безмежна система, яка ще мало вивчена. Але одне доведено точно: пам'ять у всіх працює однаково добре, якщо її постійно тренувати.

Наш мозок влаштований так, що вся інформація, побачена, почута, відчута нами, спрямовується спочатку до відділу короткочасної пам'яті. Там вона редагується. Корисна та / або надто емоційна інформація передається до  відділу довготривалої пам'яті, а решта стирається, як корзина в комп'ютері. І для нового матеріалу з'являється вільне місце.

Спеціально запам'ятовувати великий обсяг інформації ми починаємо в школі. На уроках дитина слухає вчителя, усе розуміє і їй здається, що вона запам'ятала весь матеріал на все життя. Але ось тільки-но піде з уроку учень і ніде більше цю інформацію не використовує, то поступово забуває навіть те, що знав. Чим більше пройде часу, тим менше залишиться знань, якими дитина не користується. Це показано на графіку:

І так з усіма знаннями й навичками. Якщо вони постійно використовуються людиною в житті, то постійно існують і в пам'яті.

У людей є знання і навички. Знання - це підсумок пізнавальної діяльності, вони існують безпосередньо в нашій пам'яті. Навички - це фізична діяльність, закріплена постійними повторами. Як у спорті необхідні постійні тренування, так і для успішної роботи мозку потрібно регулярно використовувати знання й навички, щоб вони не зникли з нашого мозку.

Зараз існує безліч курсів і програм для поліпшення й тренування пам'яті, але однією з найефективніших методик є Меморика, яку викладають в «Академії розвитку інтелекту SMARTUM».

Меморика - це методика управління пам'яттю. Дитина вчиться регулювати свою пам'ять за допомогою образного мислення і систематизації сприйняття інформації. Після навчання коефіцієнт пам'яті вашого малюка збільшиться в 3 і більше разів. Щоб ваш син або дочка не занудьгували, заняття проходять в ігровій формі. Дитина зможе ставити собі високі цілі і швидко досягати їх, вона навчиться реалізовувати творчий підхід до вирішення завдань. Навчаючись легко і з цікавістю, життя дитини стане насиченим та яскравим.