11.04.2018
Поділитися: 2
  • Facebook
  • Telegram
3935

Як навчити дитину розв’язувати приклади в межах двох десятків

Володіння навичками рахунку, основами арифметичних дій у межах двох десятків - одна з вимог під час вступу до першого класу загальноосвітньої школи. Педагоги і психологи вважають, що знайомити малюка зі світом цифр можна після двох років, а в 3-4 роки - навчити його перераховувати іграшки в межах десяти.

Якщо навчальні заняття були ефективними, у 4-5 років дитина готова до засвоєння простої арифметичної дії з другим десятком числового ряду.

Вправи

У будь-якій домашній ігровій кімнаті достатньо рахункового матеріалу: кубики, солдатики, машинки, посуд із набору. Мама може використовувати для навчання улюблені рольові ігри дошкільнят: «доньки-матері», гараж, поліклініка, магазин та ін.

Кілька ефективних вправ на арифметичні дії:

  • запропонуйте дитині завести в гараж спочатку дві машинки, а потім - ще три. Озвучте назву дії - додавання. Продублюйте приклад на кубиках;
  • відрядіть  до поліклініки двох "дочок з мамою», а потім розкажіть, що одна з них одужала. На прикладі повернення однієї з ляльок додому можна пояснити віднімання.

Для навчання арифметичних дій корисно використовувати кубики, картки з картинками. Знайомство з парами чисел зручно демонструвати на звірятках, що мають по дві пари лапок. За допомогою будь-яких предметів можна пояснити малюкові, що означає число нуль.

Перехід до чисел другого десятка

Щоб навчити дошкільника віднімати і додавати в межах двадцяти, йому доведеться пояснювати розрядність чисел. Зробити це за допомогою ігрового матеріалу не так просто. Відмінним поданням десяткової системи обчислення є рахівниці. У них наочно видно, де розташовуються десятки, а де - одиниці.

Рахівниці - корисний інструмент для навчання, за умови, якщо батьки володіють методикою і показують правильні вправи. Альтернатива домашніх занять - курс ментальної арифметики, на який приймають дітей дошкільного віку. Одна з цілей занять - навчання швидкого рахунку усно за допомогою рахівниць абакус, що помітно вже за один-два місяці. Глобальних результатів набагато більше: потужний стрибок оперативності розумових процесів, розвинене наочне сприйняття, більш високий інтелект.

Заняття з ментальної арифметики - найкращий варіант дошкільної підготовки. Високі результати засвідчено численними прикладами.