19.09.2018
Поділитися: 4
  • Facebook
  • Telegram
1692

Ментальна арифметика: від давніх часів до наших днів

Ментальна арифметика - це методика, яка вчить миттєвого усного рахунку через  візуалізацію математичних прикладів на древніх рахівницях абакус. Даний курс вправ розвиває роботу обох півкуль головного мозку одночасно. Після проходження курсу «Ментальна арифметика» у людини підвищується швидкість розуміння й засвоєння інформації.

Дана методика вперше виникла близько 3000 років до нашої ери у Стародавній Греції та Месопотамії. Рахівниці, за допомогою яких рахували, називалися абак. Вони були схожі на дошку зі спеціальними знаками й кісточками, які висіли на тонких паличках. Потім ця програма з'явилася в Японії і Китаї. У країні висхідного сонця рахівниці називалися соробан, а в Піднебесній - суаньпань.

Соробан часто змінював свій зовнішній вигляд і покращувався. Зараз японські рахівниці залишилися в тому вигляді, у якому їх використовували в торгівлі в 40-х роках ХХ століття. Рахункова дошка подібна до скриньки у вигляді прямокутника з кількома рядами кісточок. 4 нижніх кісточки називаються «земними», верхня, п'ята, називається «небесною».

Техніка розв’язання арифметичних прикладів за допомогою рахівниць  абакус внесена до переліку усної і нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. І правда, ці рахівниці - це дуже корисний винахід людини. Вони допомогли нашим предкам миттєво додавати, віднімати, множити й ділити багатозначні числа, добувати квадратні й кубічні корені.

Зараз ментальна арифметика входить до офіційної шкільної програми в багатьох країнах Азії. Завдяки їй розвивається дитячий інтелект, формуються вміння адаптуватися, навчатися, планувати, розуміти абстрактні поняття, ставити мету й досягати її.

На заняттях з ментальної арифметики діти уявляють рахунок усно та сприймають математичні приклади як картинки. Таким чином, у роботу залучається і права півкуля головного мозку, яка відповідає за фантазію, уяву, образне мислення. У процесі розв’язання арифметичних задач у дитини синхронно працюють обидві півкулі.

Міцний взаємозв'язок у роботі обох півкуль мозку і така його продуктивність встановлені ​​дослідницьким шляхом. Тести проводилися в медичній школі Nippon методом енцефалографії. У дослідженнях брали участь діти й дорослі. Коли ті, хто брав участь у випробовувані, слухали музику, спеціальний прилад показував активність правої півкулі. Коли рахували усно – то лівої. Під час рахунку на абакус активність фіксували відразу в роботі обох півкуль.

Ментальна арифметика тренує мозок, збільшуючи кількість нейронних зв’язків. Вона допомагає розвиватися креативним здібностям. Завдяки даній методиці рівень інтелекту вашої дитини збільшується, концентрація уваги покращується, діти зможуть запам'ятовувати великий обсяг різної інформації і будуть отримувати хороші оцінки.