02.08.2017
Поділитися: 5
  • Facebook
  • Telegram
5894

Захопливі заняття з математичного розвитку дошкільнят: кожна дитина ¬ геній!

Часи, коли школа брала на себе основну роль у навчанні дитини, давно минули. Сьогодні на батьків покладається однакова зі школою відповідальність за навчання дітей, а одним з основних шкільних предметів є математика. Тому заняття з математичного розвитку дошкільнят¬ є одним з основних напрямків, пов’язаних з підготовкою до школи.

Девочки занимаются

Заняття з математичного розвитку дошкільнят:­ загальні рекомендації

Якщо говорити про математику, то любов до цієї захопливої науки варто прищеплювати з наймолодшого віку дитини. Це не тільки позитивно вплине на її загальний розвиток, а й значно полегшить перехідний період між дитячим садком і школою.

  1. Найпростіші заняття з математичного розвитку дошкільнят можна починати вже з трьох років. Завдання повинні захоплювати дитину, подаватися в ігровій формі, у віршах або за допомогою загадок чи скоромовок. Потрібно звертати увагу на те, як поводиться дитина під час занять, які завдання їй найбільш цікаві. Не ігноруйте дитину, якщо вона відволікається або втрачає цікавість. Малюки трьох-чотирьох років не вміють достатньо довго утримувати увагу на одному виді діяльності. Пам’ятайте, що ваше завдання не примушувати дитину, а саме зацікавити.
  2. Кожного дня намагайтесь збільшувати тривалість уроків. Це допоможе дитині виховати в собі посидючість і відповідальність. Заняття, спрямовані на математичний розвиток дитини, формують логічне і просторове мислення, покращують увагу і пам’ять.
  3. Для початку спробуйте сформувати у дитини поняття величини. Порівнюйте предмети: великий і маленький, високий і низький, довгий і короткий, широкий і вузький. Порівняльні поняття прекрасно готують дитячий мозок до математичних занять.
  4. Для найменших добре підійдуть ігри з рахунковими паличками, а також можна лічити однакові предмети: іграшки, посуд, одяг і взуття.

Математикою можна займатися скрізь

Не намагайтеся обмежити заняття з математичного розвитку тільки вдома, практикуйте математику всюди, де б ви не знаходились з дитиною. Будь-яка практика завжди цікавіша за теорію. Коли ви перебуваєте на вулиці, не забувайте рахувати вікна в будинках, сходинки, птахів на деревах. Дитина швидко зрозуміє, що рахунок корисний і необхідний завжди. Порахуйте при дитині гроші в магазині. Покажіть, скільки монет потрібно, щоб купити, наприклад, одну цукерку, а скільки, щоб купити коробку цукерок.

Мальчик собирает кубики

Не забувайте, що математика –­­‑ це не тільки лічба, а й геометрія. Для початку просто ознайомте дитину з основними фігурами. Їх можна вирізати з паперу або намалювати олівцями і фарбами. Можна вирізати кілька квадратів, а потім їх порахувати. Ускладнюйте завдання, шукайте геометричні форми у просторі. Запитуйте дитину, на що схожий м’яч, якої форми стіл, шафа, килим. Можна порахувати, скільки предметів однакової форми є в кімнаті. Математика цікава і захоплива. При правильній і ненав’язливій подачі дитина швидко це зрозуміє.

Якщо ж ви прагнете, щоб ваша дитина не просто підготувалася до школи, а відкрила здібності генія, приходьте до академії ментальної арифметики Smartum. Заняття в центрах Smartum допоможуть вашій дитині розвинути уважність, пам’ять, логіку, творчий потенціал, а також відповідальність і лідерські якості.