22.06.2018
Поділитися: 8
  • Facebook
  • Telegram
3413

5 прав дітей, які батьки порушують

Ми не сумніваємося, що всі батьки люблять своїх дітей, і всі старання щодо свого кар'єрного росту роблять винятково заради їхнього світлого майбутнього, однак дитячі психологи не втомлюються говорити про порушення прав дітей у нашій країні. Такі найбільш поширені ми об'єднали в добірку.

1.Право дитини перебувати з батьками.

Не всі батьки знають, що малюк має право на маму за першою вимогою, а не на годину спілкування з втомленою після роботи жінкою. Особливо у великих містах батьки ставлять кар'єру за пріоритет порівняно з перебуванням у декретній відпустці. Як правило, мами в таких ситуаціях мають почуття провини. Розв’язанням подібної проблеми є дистанційна робота.

2. Право на ігри.

Якщо дитина не спить і не їсть, то вона грає. Це закладено природою. Особливо важливими є рольові ігри, як це було раніше у дворі. Під час гри діти навчаються будувати стосунки, випробовують себе, стають більш упевненими в собі. Дитячі психологи впевнені, що ранній розвиток у дитячих садках витісняє набагато більш корисний для малюків психологічний розвиток, який дають саме рольові ігри. Батьки у такому разі мають бити на сполох, тоді і дошкільні установи зроблять правильні акценти щодо проведення певного часу своїх підопічних.

3.Право бути «поза грою».

У маленької людини є право не брати участь у конфліктах дорослих. Життєвий досвід дитини не дозволяє їй адекватно оцінювати ситуацію і в разі чого відсторонитися від того, що відбувається. У конфліктних ситуаціях батьки повинні спочатку подумати, як не травмувати психіки дитини.

4.Право дитини на самовираження.

Грубе поводження, цькування дітей не є нормою як вдома, так і в школі. Дитина має право бути собою: мати зайву вагу, рудий колір волосся, одягатися відповідно до доходів батьків. Досвід жертви або факт насилля - удар по психіці незрілої особистості. Дорослі повинні побачити це і зупинити практику цькування дітей.

5. Право на висловлення власної думки.

Сучасна форма навчання, іспити у форматі тестування, інформація зі ЗМІ обмежують мислення підлітків і не дають можливості самовираження. У дітей, особливо після 13 років, виникає активна потреба у формуванні власної думки і вираження її. Батьки повинні контролювати тиск на підлітків від сторонніх осіб, щоб дитина в свою чергу відчувала потужну підтримку з боку батьків.