05.07.2018
Поділитися: 8
  • Facebook
  • Telegram
2057

5 речей, які ваші діти пам’ятатимуть і дорослими

Дитячі спогади супроводжують нас усе життя. Зробімо їх приємними для наших дітей. Психологи вважають, що є як мінімум 5 речей, які міцно увійдуть в пам'ять уже дорослих хлопчиків і дівчаток.

1.Як ви разом мріяли.

Мрії збуваються! Навчіть дитину цієї майстерності. Менше турбуйте її  черговими питаннями: «Які сьогодні оцінки одержав?», «Що задали додому з математики?» Краще запитайте про те, у палаці якої принцеси мріяла б опинитися ваша донька; чи хотіла б вона хоч на один день стати Рапунцель; що б син хотів змінити у вашій родині, якби у нього в руках опинилася чарівна паличка?

2.Смаколики, які ви готували для них.

Навіть через 20 років ваша дитина згадуватиме запах недільного ранку, коли ви смажили млинці на сніданок, чи аромат смаженої картоплі - коронна страва тата.

3.Неочікувані подарунки.

Сучасні діти добре підковані щодо модних іграшок. Але особливо дорогими для них є не ті, які отримані ціною довгих вимолювань на велике свято. Дитина завжди запам'ятає сюрприз, про який довго мріяла, а мама дивом про це здогадалася. Це може бути дрібничка, яка здавалася батькам непотрібною, але тато все одно її купив. Або, наприклад, незвичайні мушлі, які мама дозволила-таки взяти з відпочинку на морі.

4.Історія з власного життя.

Кожна родина має історії, що гріють нам душу, і ви любите переказувати їх знову і знову. Наприклад, про знайомство мами і тата, про дачу в селі на березі швидкої річки, про епохальний переїзд до нової квартири. І нехай підлітки скептично кажуть, що вони це вже чули тисячу разів, не втомлюйтесь розповідати про щось хороше знову і знову.

5. Як ви сприймали дитину такою, якою вона є.

Подорослішавши, дитина обов'язково оцінить те, як ви з розумінням реагували на її помилки і вибачали слабкості, чуйно ставилися до переживань і вислуховували найвідвертіші визнання.