02.08.2017
Поділитися: 1
  • Facebook
  • Telegram
3844

Як навчитися ментальної арифметики

Основа ментальної арифметики — навчання техніки усного швидкого рахунку за допомогою абакусу. Абакус — це стародавня японська рахівниця, дуже схожа на ті рахівниці, що знайомі нам з дитинства. Відмінність полягає в тому, що числа в абакусі позначаються певним їх розташуванням на спиці, а не тільки кількістю кісточок на ній. Щоб розібратися, як навчитися ментальної арифметики і в якому віці найкраще нею займатися, ми підготували цю статтю.

Ребята на занятиях

Як вивчати ментальну арифметику ефективно

Найбільш результативний вік для навчання —  від 4 до 16 років, деякі методики обмежуються віком 6–11 років. Методика Smartum ефективно працює з усіма віковими групами, починаючи з 4–річних і закінчуючи дорослими людьми віком понад 60 років (головне, щоб малюки вміли рахувати до 10, а у дорослих було бажання і мотивація). При цьому, якщо займатися регулярно, розвиток розумових здібностей молодших школярів, а також учнів середньої школи, відбувається максимально можливими темпами. Наш центр розвитку запрошує усіх бажаючих відвідати перше пробне заняття безкоштовно!

Як проходить процес навчання

  1. Спочатку діти вчаться рахувати на абакусі фізично і в роботі з рахівницями задіюються обидві руки. Це початковий етап тренування обох півкуль головного мозку.
  2. Наступний етап —  уявлення образу абакусу в думці і тренування перекидання кісточок у своїй уяві (ментально).

У момент процесу лічби на уявному абакусі починають зміцнюватися нейронні зв’язки між двома півкулями мозку, права і ліва півкулі працюють одночасно. Образ абакусу зберігається у дитини в правій півкулі (яка відповідає за образне мислення), а у лівій зберігаються числа, які дитина рахує (ліва півкуля відповідає за точність і логіку).

Ребята на занятиях

Єдиний спосіб зрозуміти, як навчитися ментальної математики, щоб це дало серйозні результати (поліпшення роботи пам’яті, концентрації уваги і таке інше) —  це регулярні тренування. Якщо займатися раз на тиждень у групі з ментальної арифметики, а потім виконувати щодня домашні завдання протягом 15 – 30 хвилин, результат не змусить себе чекати. Особливо важливо, щоб тренування проходило не тільки у підручниках і зошитах, а й за допомогою онлайн-платформи, на якій можна виставити різні режими виконання завдань і швидкість появи ланцюжків прикладів на екрані.

Ментальна арифметика дає можливість розвиватися, як в точних науках, так і в творчості. І відбувається це саме за рахунок поліпшення міжпівкульної взаємодії мозку. Дитина починає розуміти, що навчання —  це не тільки звичайна щоденна рутина, а й захопливий творчий процес, і займається із задоволенням. А якщо є мотивація, то і ефективність навчання зростає —  дитина стає успішною у найрізноманітніших сферах своєї діяльності.