12.10.2018
Поділитися: 0
 • Facebook
 • Telegram
2288

Як підготувати дитину до появи брата чи сестри?

Поява в сім'ї ще однієї дитини - це дуже важлива подія. Ні в якому разі не можна залишати першого малюка без нагляду. Відразу виникає безліч запитань: чи їхати з ним на УЗД, чи вибирати з ним ім'я, як підготувати дитину до народження в сім’ї другої дитини. Старшого малюка необхідно правильно й обережно підготувати.

Поговоримо про це

Батьки повинні знати, як підготувати дитину до народження брата або сестри. Народження крихітки не повинно сильно вплинути на життя старшої дитини. Коли з'являється ще один член сім'ї, старша дитина може відчути себе непотрібною і забутою. Вона звикла, що її завжди всі помічають, а любов батьків дістається тільки їй. Тому потрібно заздалегідь переговорити з дитиною, розказати про очікувані зміни, пояснити ситуацію. Не потрібно стримувати в ній ревнощі - це нормальне почуття за такої ситуації. Але при цьому відзначте, що ви не станете любити її менше, що вашій любові вистачить на всіх дітей.

як підготувати дитину до другій дитині

Як знизити тривогу дитини перед пологами?

Щоб ваш первісток не боявся напередодні пологів, використовуйте наступні поради:

 1. Поясніть, що ви будете відсутні кілька днів, нехай малюк допоможе вам у збиранні речей.
 2. Не кидайте дитину перед пологами. Не потрібно надсилати її до дідуся, не пояснивши причини.
 3. Поки мама лежить у пологовому будинку, тато може розважити малюка, сходивши з ним в кафе або на прогулянку в парк.
 4. Залиште синові або дочці на зберігання цінну для вас річ (кулон, книгу, чашку). Дитина зрозуміє, що ви їй довіряєте і скоро повернетеся.
 5. Попросіть дитину, поки вас не буде, виконувати деякі господарські справи (полив квітів, миття посуду).
 6. Придумайте, як ви будете спілкуватися, поки мама в пологовому будинку (телефон, соцмережі).

як підготувати дитину до народження другої

Що робити до пологів?

Підготовка дітей до народження другої дитини вимагає чимало зусиль, моральних і фізичних. Попередьте малюка, що немовля буде забирати багато часу. Нехай той факт, що мама невідступно сидить біля колиски, не буде для нього шоком. Нагадайте, як він сам був малятком, але поступово зростав і став самостійним та розумним. Опишіть, як багато нових занять з'явиться у нього з народженням брата або сестри. Він зможе розважати немовля брязкальцем, мити соски. Але якщо у старшої дитини немає такого бажання, вона може і не брати участь у житті крихітки. Нічого страшного, якщо вона цього не захоче.

Розкажіть їй, як буде чудово опікуватися малям, як вона буде з ним грати. Якщо старшій дитині треба переїхати до іншої кімнати, нехай переїзд пройде заздалегідь. Щоб у малюка не виникла думка, що про нього забули.

Оголошення про дитинку - теж вкрай важлива річ. В ідеалі батьки повинні зробити це разом. І обов'язково подайте цю подію якнайкраще. Наприклад: «Хочеш гарну новину? У нашій сім'ї скоро поповнення. У тебе з'явиться братик або сестричка. Ви будете разом грати і гуляти».

Дитині, якій більше 6 років, легше змиритися з появою немовляти. У цей час у неї з'являються друзі, товариші, свої інтереси, захоплення і навіть проблеми. У неї є, на що відволіктися. У цьому віці простіше уявити, що значить народження брата або сестри, як буде проходити таке спілкування.

Брати дитину на УЗД не варто. По-перше, їй буде незрозуміла процедура. На знімку вона все одно не побачить майбутнього малюка, а нерозуміння може налякати. До того ж можуть виникнути питання анатомічного характеру, на які вам буде складно відповісти. Нехай краще дитина дасть волю уяві та фантазії. УЗД - це не дитяча розвага, а важлива медична процедура.

як підготувати дитину до другій дитині

Що робити після пологів?

До питання, як підготувати першу дитину до появи другої, потрібно ще додати питання, як діяти після пологів. Ось кілька порад.

 1. Це буде складно, але намагайтеся приділити старшій дитині якомога більше уваги. Залиште немовля на кілька хвилин у батька, щоб поговорити з сином або дочкою.
 2. Попросіть дитину допомогти вам. Вона може допомагати в кухні або в прибиранні, може погойдувати немовля в колисці або прогулятися разом із вами в парку.
 3. Організуйте церемонію обміну подарунками, коли будете знайомити дітей. Старша дитина може подарувати намальовану нею листівку або поробку, зроблену своїми руками. А батьки повинні подбати про те, що подарує молодша дитина. Якщо ж це буде довгоочікуваний велосипед, то у старшої дитини відразу виникнуть позитивні емоції.
 4. Не сваріть дитину за злість стосовно немовляти. Деякі діти відчувають до малюків негативні почуття, і це нормально. Краще поговоріть зі старшою дитиною й обговоріть ситуацію.
 5. Не залишайте дитину наодинці з немовлям. Спочатку діти відчувають суперечливі почуття до новонароджених. А ще вони не такі акуратні, сильні і уважні, як батьки. Тому, щоб не допустити душевної та фізичної травми, будьте завжди поруч із молодшою дитиною.

як підготувати дитину до народження другої

Як налагодити стосунки між дітьми?

Постійно говоріть старшій дитині, що ви любите всіх дітей однаково, що ви обох дітей завжди підтримаєте і допоможете їм. Залучіть їх до одного заняття. Вони можуть разом гуляти в лісі, дивитися мультфільми. Читайте обом дітям одночасно. Поясніть старшій дитині, що у неї дуже багато спільного з молодшою дитиною. Наприклад, той же колір очей, ті ж вуха. Нехай вона відчує споріднену душу братика або сестрички.

Урахувавши всі названі вище поради, ви можете не турбується, що у дитини виникне непередбачувана реакція на брата або сестру. Якщо все зробити правильно та грамотно, ваша сім'я буде жити в атмосфері щастя і гармонії.