12.10.2018
Поділитися: 0
  • Facebook
  • Telegram
1442

Як підготувати дитину до появи брата чи сестри?

Поява в сім'ї ще однієї дитини - це завжди подія глобального масштабу. Ні в якому разі не можна залишати першого малюка без нагляду. Тут відразу виникає безліч питань: чи їхати з ним на УЗД, чи вибирати з ним ім'я, як розповісти про народження брата або сестри. Старшу дитину необхідно правильно й обережно підготувати.

Народження крихітки не повинно сильно вплинути на життя старшої дитини. Коли з'являється ще один член сім'ї, старша дитина може відчути себе непотрібною та забутою. Вона звикла, що її завжди всі помічають, а любов батьків дістається тільки їй самій. Тому потрібно заздалегідь переговорити з дитиною, попередити про зміни, пояснити ситуацію. Не потрібно стримувати в ній ревнощі - це нормальне почуття в такій ситуації. Але при цьому зазначте, що ви не станете любити її менше, що вашої любові вистачить на всіх дітей.

Попередьте малюка, що немовля буде забирати багато часу. Нехай той факт, що мама невідступно сидить біля колиски, не буде для нього шоком. Нагадайте, як він сам був малятком, але поступово зростав і ставав  самостійним та розумним. Опишіть йому, як багато нових занять з'явиться у нього з народженням брата або сестри. Він зможе розважати того брязкальцем, мити соски. Але якщо у старшої дитини немає такого бажання, то вона може і не брати участі в житті крихітки. Нічого страшного, якщо вона цього не захоче.

Розкажіть дитині, як це добре опікуватися малям, як вона буде з ним грати. Якщо старшій дитині треба переїхати до іншої кімнати, то нехай переїзд відбудеться заздалегідь, щоб у малюка не виникла думка, що про нього забули.

Оголошення про появу немовляти - теж украй важлива річ. В ідеалі, батьки повинні зробити це разом. І обов'язково подайте цю подію якнайкраще. Наприклад: «Хочеш гарну новину? У нашій сім'ї скоро поповнення. У тебе з'явиться братик або сестричка. Ви будете разом грати і гуляти».

Дитині, якій більше 6 років, легше змиритися з появою немовляти. У цей період у неї можуть з'являтися друзі, товариші, власні інтереси, захоплення і навіть проблеми, тобто є те, що забирає певний час. Саме у такому віці простіше зрозуміти, що означає народження брата або сестри та як буде проходити їхнє спілкування.

Брати дитину на УЗД не варто. По-перше, їй буде незрозумілою ця процедура. На знімку вона все одно не побачить майбутнього малюка, а нерозуміння чогось може його налякати. До того ж можуть виникнути питання анатомічного характеру, на які вам буде складно відповісти. Нехай краще дитина дасть волю уяві та фантазії. УЗД - це не дитяча розвага, а важлива медична процедура.

Зважаючи на всі названі вище поради, ви можете не турбуватися, що у дитини виникне непередбачувана реакція на брата або сестру. Якщо все зробити правильно і грамотно, то ваша сім'я буде жити в атмосфері щастя й гармонії.