19.02.2018
Поділитися: 2
  • Facebook
  • Telegram
4817

Бабусине виховання

Вони найнадійніші помічники батькам, завжди прийдуть посидіти з дитиною або навіть візьмуть малюка до себе, на перше прохання погоджуються довести маленького школяра до будинку. Вони не тільки не вимагають матеріальної винагороди, а й купують вашій дитині подарунки. Хто ці святі люди? Це старше покоління - бабусі й дідусі.

У «бабусиному» вихованні є плюси і мінуси.

З позитивного важливо відзначити беззастережну любов. Бабусі не втрачають здорового глузду від розсипаного борошна по всій кухні під час кулінарного дебюту або від розмазаної гуаші по підлозі. Завдяки цьому дитина виростає творчою і впевненою у собі. Балують онуків, співають їм пісні, читають безліч книжок перед сном, тим самим показуючи суть своєї безмежної любові. Бабусі готові гуляти з дитиною до переможного кінця, вони нікуди не поспішають, як це вічно роблять молоді мами, тому-то діти і ростуть більш гармонійними і здоровими.

Із негативних моментів бабусиного виховання варто відзначити таке: дитина потрапляє в атмосферу вседозволеності. Їй можна їсти печиво в необмеженій кількості, не прибирати за собою і навіть грубити, тобто все, що забороняла мама, з бабусею проходить на ура! Повертаючись додому, дитина за інерцією продовжує поводити себе так само, але ж у відповідь зустрічає  невдоволення батьків. Таким чином, маленька людина потрапляє в стан дезорієнтації. Бабуся в даному випадку не винна, але посприяла в такому процесі.

Та все ж є обставини, коли дитина постійно живе з бабусею і дідусем, а мама, наприклад, після розлучення влаштовує своє особисте життя, живе в іншому місті і приїжджає тільки в гості. У такому випадку бабуся - жертва обставин, вона віддає дитині всю себе, але замінити маму вона не в силах. За таких умов дитина виростає з певними прихованими комплексами. У хлопчиків можуть виникнути проблеми в спілкуванні з представниками протилежної статі. Вони можуть навіть у подальшому не створити власної сім'ї. Дівчата з великою ймовірністю повторюють долю мами, не розуміючи, чому треба витрачати час на власну дитину, якщо є бабуся.

Що ж робити? Виховувати дітей самим, не кидати їх на бабусь, намагатися знаходити золоту середину.

Бабусі й дідусі люблять онуків беззастережно - низький їм за це уклін, але не варто забувати, що місця для батьків у житті дитини має бути багато. Головна кар'єра мами і тата - це виховати і виростити самостійних, упевнених у собі дітей, а бабусі й дідусі лише допомагатимуть у цьому. Найкращий варіант - обопільне вигідне співробітництво двох поколінь.