02.08.2017
Поділитися: 6
  • Facebook
  • Telegram
3807

Чому сучасним дітям важко вчитися

Сьогодні  не рідкісні випадки, коли добре підготовлена, активна і перспективна дитина в дошкільному віці вражає батьків своїми успіхами, але не виправдовує надії на хорошу успішність у школі.

У чому ж причина шкільних проблем у дітей?

Тренер помогает ученику

Спочатку необхідно зрозуміти причини низької успішності у дітей. Розуміння проблеми – це половина роботи з її розв’язання. Першокласник, вступаючи до школи, зустрічається з новими завданнями, яких справді немало. Крім навчальних завдань є емоційні труднощі – новий колектив, інші вимоги до дисципліни, порядків і правил. Способи подачі матеріалу та й сама шкільна програма не ідеальні і не враховують особливостей розвитку маленької людини в різному віці. До школи дитина навчається у грі, а першокласник вже повинен засвоїти інформацію, нерухомо висиджуючи за партою тривалий час. Це вимагає від учня здатності довгостроково зосереджуватися на одному виді діяльності, тобто мати розвинуту сконцентровану увагу.

Часто трапляється, що дитина вже з перших днів навчання у школі повинна займатися не тим, що їй цікаво і подобається, а тим, що вимагає від неї шкільна програма і вчитель. Процес навчання не можливий без відпрацювання навичок, без довільної уваги. Іноді батьки вважають, що дитина уважна, а труднощі з навчанням виникають з інших причин. Радимо враховувати такі особливості: майже у всіх дітей добре розвинена мимовільна увага, а  довільна розвивається до 7-10 років життя, тобто набагато пізніше першого класу.

Саме від того, як дитина здатна зосереджувати увагу, залежитьїї успішне навчання. Розвиток довільної уваги допоможе дитині знаходити у пам'яті потрібну інформацію, відокремлювати головне від другорядного, вибирати правильні рішення, усвідомлено працювати на занятті, концентруватися на поставленому завданні.

Курс ейдетики допомагає як дорослим, так і дітям розвинути увагу й отримувати більші результати від процесу навчання.