25.01.2018
Поділитися: 2
  • Facebook
  • Telegram
4236

Як запобігти поганій успішності у школі

Одна з проблем, яка хвилює батьків, - це неуспішність їхніх дітей. Шлейфом за цим тягнуться й інші проблеми: погане ставлення до педагога, погана поведінка і зниження пізнавального інтересу - аж до повної її відсутності.

Причини неуспішності різноманітні: це і соціальні умови і те, наскільки освічені самі батьки школяра, ставлення до дитини й рівень учителів у школі, а також фізичні та психічні чинники розвитку дитини.

Якщо неуспішність пов'язана з поганим здоров'ям, то це вимагає спеціальних заходів від фахівців, але певні причини неуспішності можна виправити самостійно.

У багатьох батьків великі очікування від своєї дитини, вони жадають для неї успіху і віддають у найпрестижніші гімназії зі складною програмою навчання. Тут важливо правильно оцінити можливості своєї дитини: чи впорається вона з цією програмою?

Якщо дитина не виправдає ваших очікувань, ні в якому разі не можна показувати свою розчарованість в ній, не критикуйте і не сваріть її - це підвищить тривожність вашого школяра і знизить його самооцінку. Адже дитина не зможе повірити у свої сили, якщо навіть найближчі люди не вірять в неї.

Не порівнюйте успіхи або невдачі вашого школяра з будь-яким «еталоном», наприклад, з бабусею або батьком у його віці, з кращим учнем класу. Однак ви можете порівнювати дитину з нею самою: наприклад, колишні й нинішні досягнення.

Підтримайте свою дитину, похваліть її навіть за невеликий успіх. Нехай вона бачить, що ви вірите в неї - це підштовхне її до старанного навчання.

Ще дуже важливо, щоб навчання викликало у дитини інтерес. Для цього необхідно в педагогічний процес включати ігрові елементи. Важливо, щоб дитина вчилася не заради високої оцінки, а тому що їй цікаво.

У боротьбі з неуспішністю важливою є профілактика, адже коли навчання запущене, то вже складніше це виправити. Тому потрібно сформувати для школяра режим дня - це буде розвивати такі її якості, як дисциплінованість і відповідальність, а також витримку.

Необхідно звернути увагу на такі психічні процеси школяра і дошкільника, як увага, сприйняття, пам'ять, мислення. Вони відіграють важливу роль у розвитку пізнавального інтересу дитини.

Тут ви можете стати помічником для своєї дитини: посприяти в організації часу, дозвілля, допомогти вирішити складні для неї завдання. Виконуйте цю роботу разом з учителем.

Допоможе вирішити проблему неуспішності ментальна арифметика. Ті, хто навчається цій дисципліні, можуть сприймати інформацію та обробляти її в рази більше, ніж однолітки. Діти в три рази швидше виконують домашні завдання. Такі успіхи в навчанні додатково мотивують дитину у майбутньому. Вона починає встигати не тільки в межах шкільної програми, а й виходить за її рамки. Ваш школяр отримує можливість самоствердитися за рахунок знань. Ментальна арифметика якраз спрямована на розвиток уваги, пам'яті, мислення та сприйняття нової інформації і світу.