18.08.2018
Поділитися: 1
  • Facebook
  • Telegram
2812

Коли залучити дитину до господарства?

Кожні батьки хочуть, щоб їх дитина виросла успішною і самостійною людиною. Але для цього потрібно правильно її виховати. І залучення дитини до домашніх обов’язків у цій справі не остання річ.

Не потрібно думати, що до плити і пральної машини потрібно привчати тільки дівчаток. У сучасному світі жінки займають керівні посади. Будь-яка дитина має стати незалежною, тому вчити чистити картоплю та гладити потрібно як хлопчиків, так і дівчаток.

Привчати дитину до господарства потрібно поступово, починаючи з невеликих дій. У 3 роки малюк починає максимально повторювати за оточуючими. Тому вже у цьому віці можна давати йому прості завдання. Витерти пляму води зі столу, поставити іграшку на місце, покласти ложку до раковини. Головне, спочатку на власному прикладі показати дитині, як це робиться. Ще краще, якщо прибирання перетворити на гру. Наприклад, «Зайчик хоче до будиночка. Уклади його спати, будь ласка.». Або «Ти ж не любиш бути брудним, ось і вилка також. Їй теж потрібно прийняти ванну».

Коли дитині виповнюється 5, можна приступити до більш складних завдань. Розділити брудну білизну на темне та світле, помити посуд, підмести підлогу. Нехай син або дочка відчують себе потрібними та корисними. В цей же час у дитини виникає почуття відповідальності. Він розуміє: помив посуд - їсть з чистої тарілки, забув прибрати пил з підлоги - забруднив білі шкарпетки. Саме в цей момент малюк помічає: у вчинків є наслідки. Така звичайна річ, як прибирання, готує маленького чоловічка до дорослого життя.

Приблизно у 7-8 років дитина може стати повноцінним помічником по господарству. Її пора навчати готувати прості речі: смажити омлет, варити пельмені, нарізати овочі до салату. Тоді, перебуваючи на роботі, ви можете не хвилюватися, що ваша дитина, прийшовши зі школи, залишиться голодною. Вона зможе сама про себе подбати. Тоді ж потрібно привчити школяра до порядку. Розкажіть йому, що прибрати пару речей кожного дня набагато легше, ніж, закинувши все, робити в кінці кінців генеральне прибирання всі вихідні.

Виконуючи з початку якесь заняття спільно, доводьте його поступово до самостійного виконання дитиною. Наприклад, можна спочатку ходити в магазин за покупками разом, а потім відправляти малюка одного.

Важливо також урізноманітнювати домашнє господарство. Нехай дитина щодня робить щось нове, щоб не сумувати. Можна скласти спільний графік роботи. Наприклад, днем посуд миє дитина, ввечері - мама.

Ведення хатнього господарства повинне бути регулярною подією. Тоді дитина звикне до нього, і це увійде до неї у звичку. Як чистити зуби.

Ні в якому разі не використовуйте домашню роботу як спосіб покарання. Прибирання або приготування повинні асоціюватися з приємним проведенням часу, а не служити ненависним спогадом.

І запам'ятайте, ніякої критики! Від лайки ніколи користі не було. Якщо у дитини щось не виходить, спокійно, без крику, поясніть їй, як зробити правильно. Наберіться терпіння та згадайте себе в дитинстві. Ви ж теж, мабуть, хоч раз та спалили свої шкарпетки, поки прасували.