08.06.2018
Поділитися: 10
  • Facebook
  • Telegram
3923

Меланхолік - тонка натура

Людина народжується з певним темпераментом, і змінити його неможливо. Під час виховання батьки мають враховувати особливості своєї дитини, щоб їй було легше адаптуватися в цьому світі. Змінюватися малюк не буде - він народився таким яким він є. Дорослим варто скорегувати виховання таким чином, щоб особистість сформувалася якомога більш гармонійно.

Він вразливий і чутливий, часто нерішучий, переймається з певного приводу - вітаємо, у вашій сім'ї росте мила і зворушлива дитина-меланхолік. У даного типу темпераменту слабка нервово-психологічна організація - і головний девіз у вихованні: «Не нашкодити».

Меланхоліки - м'які слухняні діти, вони настільки нерішучі та неініціативні, що їм складно заводити нові знайомства, однак, подружившись, стають відмінними друзями. Учителі в школі їх називають розсіяними й неуважними, маленькі меланхоліки не можуть зосередитися на навчальному процесі, швидко втомлюються і втрачають інтерес до цього процесу.

Меланхоліки навіть у дитинстві можуть похвалитися високим рівнем емпатії. Нова обстановка - катастрофа для їхньої нервової системи, оскільки вони надто тонко відчувають тих, хто їх оточує, уміють співчувати близьким, маленькі меланхоліки мають унікальну здатність для дитини - уміння слухати. Меланхолік часто буває засмученим, розгубленим у почуттях, а налаштуватися на оптимістичний лад малюкові заважає відчуття образи, стан задуми і навіть злопам'ятство.

Під час виховання маленького меланхоліка у батьків можуть виникнути певні труднощі. Через уповільнене протікання психічних процесів таким дітям складно даються знання, виникають проблеми з навчанням. Їм складно налагодити стосунки з однолітками, і навіть з власними батьками дитина не поспішає  ділитися потаємними думками.

Через замкненість характеру психологи рекомендують батькам обмежити дитину у відвідуванні дитячого садка. Якщо малюк панічно боїться чужого колективу, то краще не травмувати його психіку.

Вразливість меланхоліків заважає їм навіть спокійно заснути, а ранок починається з примх.

Як відомо, дітей виховують любов'ю. Особливо це стосується виховання меланхоліків. Малюк-емпат тонко відчуває ставлення до себе, він буде гармонійно розвиватися, якщо розчиниться в потоці схвалень на свою адресу від  батьків. Допоможуть також тактильний контакт і довірчі бесіди.

Психологи рекомендують не навантажувати дитину великою кількістю навчальних гуртків, не запрошувати додому галасливу компанію. Бажано, щоб члени сім'ї не розмовляли на підвищених тонах. Організуйте для меланхоліка «зону безпеки»: малюк повинен відчувати, що його люблять й оберігають.

Допоможіть дитині розвинути таланти, хваліть її навіть за маленькі успіхи, організуйте комфортну атмосферу для ніжної психіки, і тоді дитина зможе знайти своє гідне місце в житті.