10.08.2018
Поділитися: 1
  • Facebook
  • Telegram
3834

«Першокласник, першачок, у тебе сьогодні свято!» ...

Наближається 1 вересня, а значить зовсім скоро для когось задзвенить перший у житті дзвінок і почнуться уроки.

Як це було давно й водночас це було недавно, коли саме ми сиділи за партами, уважно слухаючи вчителя і щодня дізнаючись про щось нове. Пам'ятаєте, як ми чекали дзвінка на перерву, як хлопчики смикали за коси дівчаток, як ми дорослішали разом ...

Тепер до першого класу збирається вже ваша дитина. Як уникнути хвилювання й організувати все на вищому рівні? Як зробити так, щоб цей важливий день запам'ятався малюкові надовго, а знайомство з новими хлопчиками та дівчатками пройшло комфортно й позитивно?


Ось кілька порад батькам майбутнього першокласника:

  1. Школа вимагає певного розпорядку, тому почніть заздалегідь поступово готувати дитину до зміни звичного режиму. Привчайте її самостійно застеляти ліжко, одягатися й збирати необхідні для занять речі.
  2. Підготуйте дитину морально. Грайте з нею в школу. Посадіть за імпровізовані парти ведмедиків і зайчиків і проводьте урок. Нехай Ваша дитина теж спробує себе в ролі вчителя.
  3. Розкажіть своєму першокласникові, що перший день у школі - це велике свято. Приготуйте святковий обід для всієї сім'ї, а також подарунок винуватцеві урочистостей.
  4. Нехай підготовка до школи стане захопливим процесом. Разом із дитиною виберіть їй портфель, канцелярські товари, шкільну форму. Прислухайтеся до побажань дитини. Нехай вона відчує, що може приймати рішення сама!
  5. Коли навчання почнеться, частіше говоріть із першокласником. Запитуйте, як пройшов його день, з ким із класу він спілкувався, що давали в їдальні на обід та інше. Так він відчує вашу зацікавленість, небайдужість і турботу.
  6. Не забувайте частіше нагадувати дитині про те, що вона найкраща і обов'язково з усім впорається. Тоді від невпевненості і страхів у дитини не залишиться і сліду.


Порад може бути безліч, але найголовніше - дайте своїй дитині відчути вашу підтримку й допомогу. Вона повинна розуміти, що у мами й тата завжди знайде схвалення і слушну пораду.