19.11.2018
Поділитися: 0
  • Facebook
8124

Різниця між дисципліною і насильством над дитиною

Виховання дітей - складний і тривалий процес. Будь-які батьки хочуть, щоб їхній малюк виріс вихованою і ввічливою людиною. Адже від того, як дитина буде комунікувати з іншими людьми, залежить його майбутнє життя. Тож як навчити дитину дисципліни і при цьому не зашкодити його психічному і фізичному стану?

Дисципліна у дітей - це моральні норми і правила, етикет і моральні цінності, які мама з татом повинні донести до сина або дочки. Правильне виховання забезпечує маленькій людині безпеку і дає розуміння того, що дозволено, а що заборонено робити.

Привчати дитину до дисципліни необхідно з раннього дитинства. Дисципліна дітей дошкільного віку відрізняється від виховання підлітків тим, що малюки схильні повторювати поведінку батьків. Вони копіюють їхні жести, міміку і слова. Тому в зовсім юному віці привчати дітей до гарної поведінки простіше, ніж школярів. І звичайно, батьки повинні в першу чергу стежити за собою і своїми фразами та діями.

Разница между дисциплиной и насилием над ребенком

Але іноді мама з татом настільки контролюють дитину, що дисципліна починає межувати з насильством. Надмірне управління життям малюка може завдати шкоди. Існує тонка межа між дисципліною у вихованні дітей та  утиском з боку батьків. І дорослі повинні пам'ятати, що переходити за цю межу ні в якому разі не можна.

У багатьох країнах є закони, що забороняють застосовувати насильство до дітей. Крім цього, у дітей, які в дитинстві зазнали надто великий психічний і фізичний тиск, залишається моральна травма на все життя.

Розглянемо різницю між дисципліною і насильством.

Розвиток дисципліни у дітей - важливий процес виховання, який передбачає прищеплення хороших манер і звичок. Ви встановлюєте кордони для дитини, у яких вона повинна перебувати. За перехід цих меж ви сварите або караєте дітей у легкій і справедливій ​​формі.

Насильство - це ситуації, коли батьки або вчителі втрачають контроль над собою і вдаються до дій, про які потім можуть пошкодувати. Наслідками насильства можуть бути синці, шрами, переломи, опіки.

Разница между дисциплиной и насилием над ребенком

Мета дисципліни - сформувати стабільну впорядковану атмосферу, за якої дитина може правильно розвиватися й отримувати корисні для життя навички та вміння. Насильство ж може призвести до того, що атмосфера в родині сповниться негативом, образами і неприємними спогадами.

Насильство - найбільш непередбачувана річ, ніж дисципліна. Це вихід емоцій із-під контролю. Невдоволення дитиною - це нормальний стан батьків. Головне, щоб це невдоволення не переросло в некерований гнів, який може вийти за межі здорового глузду. Якщо ви хочете, щоб ваш малюк виріс щасливою та успішною людиною, контролюйте не тільки поведінку сина чи дочки, а й свій настрій.