13.07.2018
Поділитися: 0
  • Facebook
  • Telegram
3563

Чому дитині буває нудно?

Одні батьки засмучуються, інших дратує, коли вони чують від своїх дітей незадоволене: «Мені нудно ...». Насправді психологи поспішають заспокоїти дорослих і кажуть, що дітям властиво нудьгувати через свій вік: вони ще не навчилися бути наодинці з собою. Дитина, що підростає, прагне пізнавати світ, вона ще багато чого не знає і не вміє, і коли виникає пауза - починається нудьгування.

Давайте з’ясуємо, коли ж діти нудьгують і як їм допомогти впоратися з емоцією.

1.Коли стає нудно вже в дитинстві.

Напевно, ви пам'ятаєте, як ваш тримісячний малюк вередував у перервах між прийомами їжі та черговим відходом до сну. У цей момент дитина, що підростає, не знає, чим їй зайнятися - просто лежати вже нудно, і вона кликає маму, а в процесі починає перевертатися, повзати, «шукати» нові враження. Пропонуйте іграшки, що відповідають віку дитини.

2.Коли дорослі випереджають «примхи бажань» дитини.

Часом турботливі батьки і родичі так задаровують улюблене чадо різноманітними новомодними іграшками, що у дитини мерехтить в очах, а бажання щось «мати» не встигає сформуватися. У цьому випадку варто робити сюрпризи рідше. Нехай дитина захоче нової іграшки, помріє про неї - не біжіть до магазина на першу вимогу.

3.Якщо ви не навчили дитину грати.

Навіть дитина 5-6 років може не знати, як грати з тією чи іншою іграшкою. Дітям завжди потрібен поруч хтось із дорослих, аби показати, скерувати, навчити, пояснити та зацікавити.

4.Він не нудьгує, а сумує - і сам не може розібратися у власних почуттях.

Маленькі діти ще не можуть дослухатися до себе. За нудьгою у них може приховуватися туга за мамою. Дитина не усвідомлює, що достатньо сказати: «Мамо, мені самотньо, не вистачає тебе, хочу, щоб ти мене обійняла» - і життя налагодиться. Батькам слід навчити дітей розуміти себе.

5.Нудьга іноді корисна.

Якщо у вашого першокласника кожен день розписаний по хвилинах, це зовсім не означає, що дитина правильно і гармонійно розвивається. Швидше за все, вона не вміє розпоряджатися своїм часом. У цьому сенсі буде корисно понудьгувати. Може так бути, що у дитини виникне бажання зайнятися чимось по-справжньому цікавим - і надалі це виллється в улюблене заняття.