13.07.2018
Поділитися: 0
 • Facebook
 • Telegram
5271

Чому дитині буває нудно?

«Моїй дитині нудно», - саме так іноді думають багато мам і татусів. Одні батьки засмучуються, інших дратує, коли чують від своєї дитини незадоволене: «Я не знаю, чим зайнятися ...». Психологи поспішають заспокоїти дорослих і кажуть, що дітям властиво нудьгувати в силу свого віку: вони ще не навчилися бути наодинці з собою. Молодий організм підростає і прагне пізнавати світ, він ще багато чого не знає і не вміє, і коли виникає пауза - починається нудьга. Тому батьки повинні підказати дітям, що робити, коли нудно.

Звідки береться нудьга у дитини?

 1. Дитині стає нудно ще змалечку. Напевно, ви пам'ятаєте, як ваш тримісячний малюк хникав у перервах між прийомом їжі і черговим відходом до сну. У цей момент малюк, що підріс, не знав, чим зайнятися - просто лежати йому вже було нудно, і він кликав маму, а в процесі починав перевертатися, повзати, шукати нові враження. Пропонуйте іграшки, що відповідають віку.
 2. Якщо дорослі випереджають дитяче «хочу». Часом турботливі батьки і родичі так задаровують безцінне чадо різноманітними новомодними іграшками, що у дитини рябить в очах, бажання щось мати не встигає сформуватися. У цьому випадку варто робити сюрпризи рідше. Нехай вона захоче нову іграшку, помріє про неї. Не біжіть в магазин на першу вимогу.

  что делать детям когда скучно

 3. Якщо ви не навчили дитину грати. Навіть у 5-6-річному віці дитина може не знати, як грати з тією чи іншою іграшкою. Дітям завжди потрібен поруч дорослий, щоб показав, направив, навчив, пояснив і зацікавив.
 4. Він не нудьгує, а тужить і сам не може розібратися в почуттях. Діти ще маленькі - і поки не можуть прислухатися до себе. За нудьгою у них може ховатися туга за мамою. Дитина не усвідомлює, що досить сказати: «Мама, мені самотньо, не вистачає тебе, хочу, щоб ти мене обняла», і життя налагодиться. Батькам слід навчити дітей розуміти себе.
 5. Скука іноді корисна. Якщо у вашого першокласника кожен день розписаний по хвилинах, це зовсім не означає, що дитина правильно і гармонійно розвивається. Швидше за все, він не вміє розпоряджатися своїм часом. У такій ситуації поскучати буде навіть корисно. Можливо, у нього виникне бажання зайнятися чимось цікавим для нього, а потім це перейде в улюблене заняття.

  чем заняться когда скучно детям

 6. Що робити, якщо дитині нудно?

  Батьки повинні знати, що запропонувати, коли нудно дітям. Є кілька способів розвіяти нудьгу.

  1. Тактильний контакт. Згадайте, як часто ви обіймаєте свою дитину і говорите їй слова любові? Батьки так багато працюють і займаються своїми справами, що їм не вистачає часу на власну дитину. Справи справами, але дитина важливіша за все. Малюк може занудьгувати саме тому, що йому не вистачає вашої уваги. Тому якомога частіше тримайте його за руку, обіймайте і цілуйте.
  2. Хвилинка роздумів. Не варто відразу видавати синові або дочці мільйон ідей, чим вони можуть себе зайняти. Нехай дитина прислухається до себе, до своїх думок. Так, спочатку буде складно, вона зіткнеться з порожнечею всередині себе. Але дитячі психологи вважають, що це важливий етап особистісного розвитку. У майбутньому нам часто доведеться боротися з собою і починати вчитися цій боротьбі варто з дитинства. Скажіть малюкові, щоб він заглянув у свою душу і знайшов відповідь на питання: «Що мені зробити, щоб не було нудно?»

   чем заняться когда скучно детям

  3. Додаткові заняття. Якщо дитина, окрім дитячого садка або школи, нікуди більше не ходить, то не дивно, що вона вештається без діла і нудьгує. Забезпечте їй додаткові заняття, які заповнять час і перетворяться на справжнє захоплення. Це може бути музична школа, спортивна секція, гурток малювання, театральна студія. Головне, перш ніж кудись записувати малюка, запитайте у нього, що йому більше цікаво. Не намагайтеся втілити в життя свої дитячі мрії. Пам'ятайте, що ваша дитина - це окрема особистість, і ваші інтереси можуть не збігатися.
  4. Спільне проведення часу. Відпочиньте від роботи і приділіть час родині. Пограйте в настільні ігри вдома, прогуляйтеся парком, покатайтеся на велосипеді, спечіть тістечка. Варіантів, чим зайнятися всім разом, безліч. А головне, поруч із мамою і татом дитині ніколи не буде нудно.

  чем заняться когда скучно детям

  Дитяча нудьга і ґаджети

  У сучасному 21 столітті, в епоху цифрових технологій, усе рідше виникає питання, чим можна зайнятися, коли нудно. Відповідь проста - ґаджети. Але не варто думати, що можна просто сунути дитині в руки телефон, і він сам себе буде розважати. Так, це найлегший спосіб, але він призводить до залежності від девайсів.

  Перш ніж дати дитині доступ до комп'ютера або планшета, потрібно добре обдумати, чим саме зайняти дитину. Кращий варіант - це навчальні ігри. Зараз дуже багато додатків, які в ігровій формі розвивають уяву, мислення, пам'ять, логіку і увагу дітей. Існують мобільні додатки, ігри на комп'ютері. Причому не важливо, скільки вашій дитині, рік або 10 років, ви в будь-якому випадку знайдете гру, яка підходить за віком.

  Окрім ігор, можна запропонувати дитині подивитися цікавий мультфільм або навчальний фільм. І те, і інше теж принесе користь її розумовим здібностям, а також розширить кругозір і поповнить ерудицію. Зараз в інтернеті можна легко знайти цікаві відеоролики, які будуть розвивати дітей, розкажуть їм про планету Земля та її секрети.

  Також не варто забувати, що ще є добрі анімаційні стрічки, які вчать справедливості, співпереживанню, взаємодопомозі і мужності. Такі мультики допоможуть прищепити дітям моральні якості і навчать цінувати дружбу і любов.