19.10.2017
Поділитися: 1
 • Facebook
 • Telegram
6669

Топ-10 порад: як підвищити IQ дитини

Коефіцієнт інтелекту (intelligence quotient (IQ) - це далеко не єдиний показник розумового потенціалу особистості. Однак високий рівень IQ вважається необхідною умовою для повноцінного і всебічного розвитку особистості. Саме від нього залежить, як швидко людина зможе обробляти інформацію, оцінювати ситуацію і приймати правильні рішення в умовах обмеженого часу.

Інтелект важливо регулярно тренувати, тим самим збільшуючи показник цього коефіцієнта. Як це зробити? Ми дамо 10 простих порад.

Займаючись творчістю, дитина розвиває також і свій IQ

 1. Здорова їжа

  Вважається, що для ефективної роботи мозку потрібні шоколад і цукор. Це не так. Необхідний правильний набір мікроелементів, протеїнів і жирів. Джанк-фуд не приносить користі ні тілу, ні мозку. Повноцінний раціон дитини повинен містити морепродукти. Велика кількість поліненасичених жирних кислот омега-3 підтримує мозок у стані активності.

 2. Фізична активність

  Заняття для розвитку - це важливо, але користь від прогулянок на вулиці ніхто не скасовував. Можна разом кататися на велосипедах або записати дитину до спортивної секції. Такий підхід позитивно позначиться на розумовому та фізичному розвитку сина чи дочки.

 3. Відпочинок

  Короткостроковий стрес змушує мозок працювати ефективніше, а постійне перенапруження виснажує сили. Тому режим дня дитини повинен включати не тільки навчання, а й відпочинок.

  Слідкуйте за тим, коли дитина лягає спати, і не давайте їй засиджуватися допізна.

 4. Новий досвід

  Мозок швидко звикає до одноманітної роботи і включає «автопілот». Тому час від часу йому потрібно пропонувати нові сценарії. Наприклад, поїдьте на фестиваль, побувайте на виставці або просто приготуйте нову страву на вечерю. Нові враження змусять мозок «підбадьоритися».

 5. Іноземні мови

  Під час вивчення іноземної мови мозок відмовляється від старих шаблонів мислення, відповідно, тренується.

 6. Рахунок

  Ментальна арифметика тренує мозок. У результаті дитина починає швидше обробляти інформацію. Підвищується її концентрація, тренується пам'ять.

  Ментальна арифметика позитивно позначається на загальному розвитку дитини

 7. Гра на музичних інструментах<

  Формуванню високого IQ сприяє гра на будь-яких музичних інструментах. Як і у випадку з ментальною арифметикою, під час навчання працюють обидві півкулі головного мозку разом.

  /li>
 8. Читання книг

  Як читання книг впливає на IQ - про це навіть говорити не цікаво. Усе очевидно. Несподіваний факт: учені довели, що швидкочитання в даному випадку не допомагає. Читати потрібно повільно і вдумливо.

 9. Спілкування з людьми

  Крім IQ, важливий емоційний інтелект - EQ. Він дозволяє відчувати настрій співрозмовників і знаходити з ними спільну мову. Щоб прокачати EQ, не потрібно змушувати дитину спілкуватися з усіма підряд. Навчіть її визначати власні емоції. Чим краще людина буде розуміти себе, тим швидше зрозуміє інших.

 10. Рішення задач

  Головоломки вважають зарядкою для мозку. Насправді на рівень IQ вони не впливають. Якщо дитина буде весь час розв’язувати головоломки, покращаться тільки його навички рішення головоломок. Щоб розвивався інтелект, умови задач потрібно постійно ускладнювати.

  Чим більш різноманітним і насиченим буде життя, тим вищим буде й рівень IQ

  Зробимо висновок. Щоб підвищити IQ дитини, достатньо слідкувати за її режимом, регулярно пропонувати різні завдання, чергувати фізичну й розумову активність.