10.04.2018
Поділитися: 11
  • Facebook
  • Telegram
3893

Що читати школяреві в дев'ять років

Підлітки, як правило, не просять у батьків поради щодо вибору творів для читання. Учням же початкової школи він необхідний. Дорослі повинні вміти дати хороші рекомендації, щоб підтримати або розвинути інтерес у дітей до читання.

Зміст книжкової полиці зазвичай складається з творів, рекомендованих шкільною програмою. Варто доповнити їх літературою, яка розширює кругозір і виховує позитивні особистісні якості дитини.

Шкільна програма і не тільки

На літні канікули діти відправляються зі значним списком книг, рекомендованих для обов'язкового прочитання. Обсяг для третього класу дуже великий, але ж влітку діти не тільки читають. Вони їдуть на відпочинок до таборів, відвідують додаткові навчальні заняття.

Не потрібно вимагати від дитини прочитати всі твори за списком. Важко сперечатися з тим, що Пушкін, Лермонтов, Чехов, Горький з приголомшливою простотою розповідали про складні речі, але класика може не привернути уваги дитини.

 У віці 8-9 років діти допитливі, відкриті для отримання нової інформації. Цю особливість можна використовувати, пропонуючи книги, що містять відповіді на численні запитання. Запропонуйте такі хороші варіанти:

  • «Денискині розповіді» В. Драгунського;
  • «Чудова подорож Нільса з дикими гусьми» С. Лагерлеф;
  • «Пригоди Тома Сойєра» М. Твена.

Герої цих книг - такі ж діти, тому їхня поведінка, вчинки, пошук відповідей на питання, що цікавлять дітей, спонукатиме до активної пізнавальної та розумової діяльності і ваше чадо.

Читаючи книги, діти шукають приклади для наслідування, захоплюються добротою, чесністю, іншими позитивними якостями головних героїв.

Коло читання третьокласника не варто обмежувати творами зі шкільної програми, можна запропонувати йому літературу з серйозним моральним змістом. Книга в цьому випадку буде засобом формування важливих особистісних якостей.

Проблема нелюбові до читання

Деякі діти не люблять читати навіть цікаві книги. Вони сприймають такі заняття не як задоволення, а як важку працю. Якщо є проблеми з технікою читання, то воно таким і стає. Дитина, що повільно читає,  не розуміє, про що читає, і не думає про зміст прочитаного. Вона  стурбована лише обсягом друкованих знаків, які її лякають.

Виправити ситуацію і підвищити техніку читання допоможуть заняття з ліберики. Почати займатися можна в будь-якому віці, але період з 8 до 9 років - оптимальний за ефективністю. На уроках діти вивчають спеціальні техніки, що дозволяють сприймати текстову інформацію як єдину картинку і читати її вертикально, не промовляти слова усно.

Заняття активізують інтелектуальні ресурси. З навичками швидкого читання ви ледь будете встигати купувати або брати в бібліотеці нові книжки.