07.03.2018
Поділитися: 3
  • Facebook
  • Telegram
5371

Навички швидкочитання: практичні додатки

Читання - базова навичка, що формується в дошкільному віці та закріплюється в школі. Читати можна по-різному: побіжно переглядаючи текст і запам'ятовуючи основні думки, або повільно, з поверненнями, промовлянням усно окремих фрагментів.

Для оцінки якості процесу є спеціальний термін - техніка читання, під яким мається на увазі кількість слів, що прочитуються за одну хвилину. Середній показник - 200-250 слів. Зазвичай цієї цифри досягають у школі, і це залишається константою протягом усього життя.

Техніка читання – це тренована навичка. Спеціальні вправи дозволяють поліпшити її в кілька разів. Люди, які вміють прочитувати більше 250 слів за хвилину, мають конкурентні переваги. Вони швидко й ефективно засвоюють великий обсяг інформації, що знаходить безліч практичних застосувань.

При високій швидкості читання очі втомлюються менше, досягається більш висока концентрація уваги, зростає ефективність засвоєння інформації. Навчитися швидко читати можна, пройшовши спеціальний курс швидкочитання, названий Ліберика.

Чому люди читають повільно

Традиційна техніка навчання читання до сьогодні практикується в дитячих садах і школах – це з'єднання букв у склади, а потім у слова. Даний підхід закріплює звичку бачити обмежену кількість літер (максимум 10). Ось що відбувається під час читання зі швидкістю нижче, ніж 200 слів хвилину:

  • промовляння тексту усно;
  • повернення на попередні фрагменти для кращого розуміння;
  • часті зупинки на одному і тому ж рядку.

Вправи з курсу ліберики дозволяють подолати ці чинники, навчитися читати блоками, без промовлянь і повернень. Якщо усунути перераховані фактори, то швидкість читання зростає приблизно в п'ять разів.

У програмах з курсу ліберики більше десятка прогресивних технік. Після їх опанування можна вибрати й використовувати найбільш зрозумілі та комфортні для вас.

Про користь навичок

Уміння швидко читати пов'язане з активним розвитком пам'яті. Діти, які володіють цією навичкою, швидко запам'ятовують об'ємні тексти. Їм потрібно менше часу для виконання домашніх завдань, у них зберігається інтерес до отримання нових знань, звільняється час для інших видів діяльності.

Поліпшення успішності за рахунок здатності швидко читати формує впевненість у своїх силах, віру в блискучі перспективи.

Швидкочитання є вирішенням проблеми низької концентрації уваги. Якщо дитина не любить читати, тому що постійно відволікається на сторонні фактори, їй корисно засвоїти техніку читання тексту блоками. Уміння сконцентруватися пошириться й на інші види діяльності.

Швидкочитання є корисним також і в дорослому житті. Завдяки цьому в майбутньому відкриваються чудові перспективи:

  • необмежені можливості для самоосвіти;
  • читання улюблених книг у будь-якому місці: у транспорті, під телевізор, який працює, під час дитячих ігор у квартирі, якщо немає можливості усамітнитися;
  • вибір престижної професії, пов'язаної з обробкою великих обсягів інформації;
  • можливість без особливих зусиль вивчити іноземні мови.