12.02.2021
Поділитися: 0
  • Facebook
18165

Методика швидкого рахунку в уяві

Кожен з нас щодня відчуває потребу в рахунку –  учні в школі, дорослі на роботі та будь-яка людина в повсякденному житті. Діти рахують не тільки у школі, вони отримують кишенькові гроші, купують солодощі та іграшки, можуть сходити в магазин –  скрізь необхідно вміти рахувати. Дорослі постійно щось купують, отримують зарплату, сплачують рахунки за комунальні послуги, а також платять у ресторані і на автозаправці. Тобто ми постійно рахуємо.

Безсумнівно, технічний прогрес і наявність не тільки кишенькових калькуляторів, а й вбудованих програм у смартфоні або комп’ютері дає нам можливість зробити це за лічені секунди. Це полегшує життя в цілому. Та що робити, якщо під рукою не виявилося калькулятора, як часто це і буває, а смартфон розрядився саме в той момент, коли потрібно терміново порахувати? Безперечно, будь-яка освічена людина повинна вміти рахувати подумки. Щоб не замислюватися над елементарними прикладами і не мізкувати над складними, можна опанувати систему швидкого рахунку.

як рахувати швидше за калькулятор

Чи може людина рахувати швидше за калькулятор

Як ніяково буває гостю в ресторані діставати калькулятор, щоб порахувати, чи правильно йому виставили рахунок за їжу і напої. Незручно й демонстративно перевіряти чек у магазині, якщо є сумніви щодо нього. А одержавши решту від водія таксі, продовжувати сидіти в автомобілі, щоб зрозуміти, чи достатню кількість грошей було отримано. Існує безліч випадків, в яких досить непристойно або недоречно користуватися калькулятором. При цьому інколи провести розрахунки потрібно негайно, не відкладаючи. Такі ситуації особливо яскраво демонструють, як корисно було б володіти технікою швидкого рахунку подумки.

Крім щоденних завдань, що вимагають вміння швидко рахувати подумки, ця навичка допомагає людині розвинути й інші здібності. Наприклад, у дорослих, які регулярно здійснюють розрахунки подумки, підвищується здатність швидко приймати зважені рішення. Якщо ж мова йде про школярів, то для них вміння рахувати усно є ще важливішим. Постійно рахуючи подумки, дитина тренує зосередженість, увагу, пам’ять, швидкість реакції. Також розвиваються й інші здібності, які полегшують навчання в школі.

прийоми швидкого усного рахунку

Математичні хитрощі рахунку подумки

Перш ніж розпочати вивчення прийомів швидкого рахунку, необхідно засвоїти базові знання, наприклад, вивчити таблицю множення. Звичайно, хто не зробив це ще в школі буде зазнавати труднощів й у дорослому віці. Опанувавши базові навички рахунку, дитина зможе освоїти і математичні хитрощі, що дозволяють рахувати без особливих зусиль.

Одним з найпопулярніших таких прийомів є додавання багатозначних чисел із розкладанням їх на розряди. Щоб скористатися цим методом, потрібно кожен із доданків розбити на сотні, десятки й одиниці. Після цього кожен розряд першого доданка потрібно додати до відповідного розряду другого доданка. Отримані результати ми знову додаємо між собою й отримуємо відповідь. Наприклад, знаходження суми чисел 392 і 549 буде виглядати як: (300 + 90 + 2) + (500 + 40 + 9) = (300 + 500) + (90 + 40) + (2 + 9) = 800 + 130 + 11 = 941.

Навчитися множити подумки великі числа також просто. Вивчивши таблицю множення, ми можемо застосувати її в будь-якому завданні. Наприклад, при множенні багатоцифрового числа на одноцифрове потрібно розбити перше на розряди й помножити кожен з них на другий множник, а потім додати отримані результати.

Також є декілька хитрощів із множенням на певний множник, наприклад, на 11. Щоб знайти добуток 63 і 11, потрібно додати перші дві цифри, тобто 6 + 3 = 9 і вписати цю цифру між двох цифр цього числа – 63х11 = 693.

Таких хитрощів існує багато – варто лише запам’ятати їх і користуватися в повсякденному житті.

методика навчання рахунку в уяві

Найшвидший спосіб навчитися рахувати подумки

Щоб навчитися додавати й множити будь-які великі числа, а не тільки «зручні», необхідно познайомитися з іншими способами швидкого рахунку. Одним із кращих вважається методика обчислень на абакусі – спеціальній рахівниці. Це перевірений часом дієвий спосіб навчитися рахувати подумки швидко.

Спочатку дитина тренується лічити на рахівниці абакус, а потім переходить на новий рівень – тримає уявну рахівницю у своїй голові. Таким чином, шляхом тренувань учень поступово освоює швидкий рахунок подумки. Методика дозволяє навчитися проводити арифметичні обчислення будь-якого типу і складності швидше, ніж це можна зробити на калькуляторі.

Методика навчання охоплює різні види діяльності: ігрову, рухову й обчислювальну. У такий спосіб вдається розвивати здібності дитини різнобічно.

вивчення ментальної арифметики

Ментальна арифметика – користь методики

Ментальна арифметика – це методика для опанування усного рахунку, яка також дозволяє розвивати й інші сторони інтелекту. Вивчаючи її, дитина не тільки буде вчитися швидко й ефективно рахувати подумки, а й зможе розвивати обидві півкулі мозку одночасно. А це означає, що вона зможе навчитися підходити до вирішення будь-яких завдань з двох сторін –  аналітичної та творчої. Людині з гармонійно розвиненим інтелектом легше приймати правильні рішення, ставити цілі й досягати їх, знаходити неординарний вихід навіть із складних ситуацій.

Крім необхідних для повсякденного життя математичних здібностей, учень, який опанував ментальну арифметику, зможе розвинути свої творчі здібності, пам’ять, мислення і логіку. Усе це сприятливо вплине на успішність у школі і на швидкість сприйняття інформації під час уроків.

Вивчати ментальну арифметику можна на курсах від академії SMARTUM. На заняттях діти зможуть послідовно вивчити основи цієї методики, закріпити отримані знання та перейти до усного рахунку. Уміння рахувати в уяві, отримане в результаті тренувань, збережеться назавжди і не раз стане у пригоді в навчанні, у роботі і в повсякденному житті.