31.05.2018
Поділитися: 3
  • Facebook
  • Telegram
4361

Користь ментальної арифметики для дітей

Ніхто не замислюється над користю ранкових пробіжок, розуміючи, що це заняття, безумовно, бадьорить, тримає м'язи в тонусі. А питання користі швидкого усного рахунку є предметом для постійних дискусій. Нормою стало перевіряти на калькуляторі рахунок у ресторані, використовувати мобільний телефон для обчислення відсотків за кредитом тощо.

Навіщо дитині ментальна арифметика?

Батьки часто запитують, чим корисна ментальна арифметика. Навичка усного рахунку тренує мозок так само, як і силові навантаження - м'язи. Сьогодні модно та престижно демонструвати швидкі усні операції з числами. У тренді - школи ментальної арифметики, де, крім маси інших корисних якостей, удосконалюється і ця навичка. Учні, які пройшли курс, не замислюючись, складають, множать, ділять усно дво-, тризначні числа. При цьому вони можуть займатися ще одним видом діяльності. Користь ментальної арифметики не викликає сумнівів.

користь ментальної арифметики для дитини

Кому підходить така методика навчання?

Навчатися ментальної арифметики запрошують дітей з п'яти років. Оптимальним вважається вік до дванадцяти, хоча розроблені програми і для старших школярів.

Саме в цей період добре засвоюються основи всіх дисциплін. Частина вправ курсу спрямована на синхронний розвиток роботи обох півкуль головного мозку, що також найбільш сприятливо і швидко відбувається у дітей 5-12 років.

Відгуки батьків про заняття засвідчують, що після закінчення курсу поліпшується пам'ять, з'являється впевненість у собі, стимул до отримання нових знань. Учителі не заперечують користі авторської методики, але відзначають, що дітям, які швидко усно рахують, стає нудно на уроках у звичайній загальноосвітній школі. Це стосується не тільки математики, а й інших предметів.

Заняття з ментальної арифметики допомагають виробити позитивний вплив на кілька аспектів дитячого розвитку.

Чим корисна ментальна арифметика?

Користь ментальної арифметики для дитини містить кілька моментів.

  1. Розвиток уяви і логічного мислення. Учні спочатку навчаються усного рахунку за допомогою древніх рахівниць (у Японії вони називаються соробан, у Китаї - абакус). Потім вони уявляють цей інструмент подумки і рахують уже ментально. Але при цьому залишаються рухи пальців, наче дитина продовжує рахувати на абакус.
  2. Гармонійно розвиваються дві півкулі головного мозку. Коли дитина рахує, у неї працює ліва півкуля, тому що вона відповідає за раціоналізм і логіку. Коли дитина уявляє абакус подумки, у неї працює права півкуля, відповідальна за уяву і творчу діяльність. Поєднуючи дві дії, малюк зміцнює зв'язки між двома півкулями.
  3. Поліпшення пам'яті. У процесі навчання діти опановують нову техніку рахунку і конкретні маніпуляції. Це все потрібно запам'ятати. Якщо почати працювати над пам'яттю в дитинстві, то в майбутньому дитина зможе легко засвоювати великі обсяги даних.
  4. Розвиток математичних здібностей. Після навчання дитина зможе миттєво усно рахувати складні арифметичні приклади з багатозначними числами. Це допоможе їй на уроках математики в школі.

корисна ментальна арифметика

Плюси методики

  1. Ментальна арифметика розвиває образне мислення і дрібну моторику рук. Уявляючи усно абакус, потрібно натренувати свою уяву. А робота на древніх рахівницях сприяє розвитку спритності і чіпкості пальців.
  2. Навичка миттєвого усного рахунку принесе користь не тільки в школі, але й у побуті. Наприклад, у магазині на касі або в майбутньому на роботі під час укладання угоди.
  3. У дитини збільшиться інтерес до навчання. Адже завдяки ментальній арифметиці у неї покращиться успішність з усіх шкільних предметів. А людині завжди подобається робити те, що добре у неї виходить. Тому навіть колишній гуманітарій отримає задоволення від фізики, а малюк, який любить біологію, навчиться писати чудові твори.
  4. Розвиток зосередженості, посидючості та високої концентрації уваги. Навчання ментальної арифметики вимагає особливої ​​уваги, тому усі вище перераховані якості будуть тільки вдосконалюватися.

Як проходить навчання з ментальної арифметики у SMARTUM

Заняття в «Академії розвитку інтелекту SMARTUM» проходять у такий спосіб. Дітей розподіляють на три групи залежно від віку: 5-6 років, 7-10 років та 11-16 років. Молодша група займається 2 уроки по 35 хвилин, а середня і старша - 2 уроки по 45 хвилин. У кожній групі не більше 10 осіб. Усі заняття проходять в ігровій формі. Тренер знаходить індивідуальний підхід до кожного учня. Крім щотижневих занять в «Академії розвитку інтелекту SMARTUM», дитина повинна щодня займатися вдома на онлайн-платформі, щоб досягти відмінних успіхів. Підручники, за якими займаються діти, запатентовані й унікальні.

користь ментальної арифметики для дитини

Урахування чинника індивідуальності

Для гармонійного розвитку важливо дотримуватися балансу, стимулювати одночасно емоційну та інтелектуальну складові. До здібностей дитини батьки повинні поставитися з максимальною увагою. Віддавати дошкільника займатися ментальною арифметикою тільки тому, що це модно, не варто.

Програма корисна для всіх, але особливо показана непосидючим дітям з низькою концентрацією уваги. Останні дослідження продемонстрували, що вона допомагає соціалізації дітей-аутистів.

Варто також урахувати важливість розвитку уяви. Ейнштейн говорив, що «уява важливіше знання, тому що воно охоплює весь світ». Кожне заняття - це користь для дітей, це новий виток розвитку правої півкулі, і, отже, творчої жилки. Вам вирішувати, чи потрібно саме це вашій дитині.