14.03.2018
Поділитися: 4
  • Facebook
  • Telegram
4348

Як підняти дитині настрій?

Ви себе запитуєте, від чого ж ваша дитина відчуває справжнє задоволення, які заняття їй по-справжньому подобаються? Чим вона хоче зайнятися між обов'язковими «треба»? А між тим, психологи довели, що задоволення - основна людська потреба. Якщо задоволення в житті не вистачає, то з додатковою творчою енергією виникають проблеми, а там і до поганого настрою і примх рукою подати.

Є кілька способів поліпшити настрій дитині.

Для початку варто з'ясувати: може, малюк просто втомився, і тоді перегляд мультиків, читання веселих книг і відпочинок на дивані покращать настрій.

Занурюйтесь у світ маленької людини.

Її світ - це гра. Побудуйте місто з конструктора, прокладіть разом залізницю, поговоріть зі своєю дитиною від імені черепашки-ніндзя або робота-трансформера - так ви дізнаєтеся про її тривоги і переживання.

Поліпшить настрій прогулянка на свіжому повітрі сонячного дня. Організуйте рухливу гру. У русі негативна енергія та негативні емоції зникнуть безслідно.

Арт-терапія - хороший спосіб позбавитись від депресії і для дітей, і для дорослих. Попросіть дитину намалювати свій настрій. Які кольори вона добере? Запропонуйте малюкові розфарбувати світ кольорами веселки.

Бешкетуйте і танцюйте разом із дитиною під веселу музику. Тілесний контакт з рідною людиною також урівноважує психологічний стан і дає емоційну розрядку.

Будьте креативними, влаштуйте свято поганого настрою: купіть морозиво, торт і відсвяткуйте сумну подію – разом буде дуже весело!

Організуйте в квартирі куточок поганого настрою: поставте стільчик або крісло, покладіть затишний плед, щоб у хвилини негараздів дитина могла пережити ту печаль, яка її захопила.

Вважається, що поліпшити настрій можна за допомогою їжі. Але треба знати якої. Дитяче «горе» заїсти шоколадною цукеркою не вийде. Тому що поганий настрій - це певний набір хімічних елементів в організмі людини в якийсь момент часу, приправлений сумними думками.

Порадуйте дитину яскравими, соковитими фруктами різних кольорів. Королем-антидепресантом вважається банан. Включіть у раціон дитини горіхи, фіточай або ягоди.

Погодьтеся, діти – це відображення батьків. Від дуба не народжується яблуня. Діти як губки вбирають усе від дорослих, з якими перебувають у тісному контакті. Тому не варто вимагати від дитини блиску в очах, якщо у вас самих меланхолійний настрій. Частіше розмовляйте з улюбленим чадом щиро і відверто, цікавтеся його бажаннями і потребами, і тоді, швидше за все, вам не доведеться розгадувати ребус: чому у вашої дитини сьогодні поганий настрій?