03.11.2021
Поділитися: 0
  • Facebook
17876

Що робити, якщо дитина не хоче вчитися – поради батькам

Шкільна освіта відіграє найважливішу роль у житті дитини, адже саме в школі вона здобуває ті знання і навички, які дозволять їй реалізуватися в дорослому житті. Батьки це чудово розуміють, а тому закликають школярів приділяти більше часу навчанню. Але що робити, якщо дитина не хоче вчитися? Щоб відповісти на це питання, спочатку слід розібратися в причинах відсутності інтересу до навчання.

чому діти не хочуть вчитися

Чому дитині нецікаво вчитися

Така ситуація, коли дитина не виявляє інтересу до навчання і не хоче йти до школи, є досить поширеною. Найчастіше вона пов’язана зі звичайними лінощами, і певною мірою це нормально, що школяреві набагато цікавіше грати в комп’ютер, дивитися телевізор або спілкуватися з друзями, ніж сидіти на нудних уроках або щодня виконувати домашні завдання. Навчання – це важка праця, а не розвага, тому більшість дітей намагається проводити час як завгодно, аби не за підручниками.

Проте небажання вчитися ніяк не зменшує важливості освіти, і ситуація ускладнюється, коли в учня знижується успішність або зникає мотивація вчитися. Тоді потрібно пояснити дитині, чому так важливо приділяти час навчанню, і для цього краще використати реальні приклади. При цьому не варто тиснути на школяра – краще провести з ним довірливу бесіду, розповісти про плюси кожного з предметів.

Важливо не лише підвищити мотивацію дитини до навчання, а й допомогти їй розібратися з труднощами, які заважають щиро полюбити вчитися. Кожну з таких ситуацій слід розглядати окремо.

Важко дається навчання

Будь-якій людині цікавіше займатися тим, що в неї добре виходить, і діти не є винятком. Якщо школяр з легкістю виконує завдання під час уроків і численні домашні завдання, то й вчитися йому цікавіше. Ті ж діти, яким навчання дається складніше, виявляють до нього значно менше інтересу, ніж більш успішні однокласники.

як підвищити мотивацію дитини до навчання

Щоб зацікавити дитину, спочатку потрібно допомогти їй розібратися зі складними для неї темами. Як тільки учень опрацює потрібний матеріал, він побачить, що той предмет, який ще нещодавно здавався максимально важким для вивчення, опановується набагато легше.

Школяр боїться припускатися помилок

Ще однією причиною проблем із навчанням є страх помилитися. Він зустрічається як у учнів, що гарно вчаться, так і у тих, для кого проблеми з успішністю – звичайна справа. Багато школярів бояться неправильно відповісти на уроці або помилитися при виконанні завдань, тому обирають не виявляти активності зовсім.

Батькам важливо пояснити синові чи дочці, що у помилках немає нічого страшного. Навчання для того і створене, щоб аналізувати свої помилки, опрацьовувати найскладніші теми. Тому не варто сварити школярів за погані оцінки чи неправильно виконані завдання – краще допомогти їм зрозуміти матеріал і надолужити прогаяне.

Учень регулярно перевтомлюється

Крім школи, багато учнів відвідують велику кількість додаткових занять: навчаються з репетитором чи ходять до гуртків чи секцій. Якщо таких занять не дуже багато, то вони не заважають дитині. Проте деякі школярі настільки завантажені, що у них практично не залишається вільного часу. Відсутність відпочинку та можливості байдикувати призводить до того, що вони перевтомлюються та втрачають мотивацію.

Важливо правильно спланувати графік дитини, щоб вона встигала і вчитися, і займатися улюбленим хобі, і відпочивати. Якщо втома не накопичуватиметься, то школяреві набагато простіше досягати успіхів у всіх сферах свого життя.