16.02.2018
Поділитися: 7
  • Facebook
  • Telegram
5612

Дозвольте дитині вирости психологічно дорослою

Інфантилізм став масовим - вважають психологи. І конструктивно пояснюють причини. Як не дивно - це поліпшення якості життя, збільшення терміну освіти і віддалення віку, коли людина починає заробляти самостійно. Ми зараз говоримо про психологічний інфантилізм, тобто коли в поведінці дорослого простежуються прояви ранніх вікових етапів. Перебільшено це виглядає так: дівчина років 30 приходить в магазин косметики і виявивши, що бажаного блиску для губ немає в наявності, падає, починає плакати, битися ногами і головою об підлогу. В даному прикладі ми бачимо не стикування віку і поведінки – це і є інфантилізм.

Батьки повинні виховувати своїх дітей, а не спостерігати з боку, або тотально контролювати і позбавляти можливості діяти самостійно. Обов'язок дорослих передати життєвий досвід дитині, навчити приймати рішення, нести за них відповідальність, не боятися пробувати нове, навчити логічно аналізувати ситуацію. Всі ці якості звичайно не властиві дитині, тому що вона маленька. До певного часу відповідальність за своїх дітей несуть дорослі. Фахівці вважають, що після закінчення школи ваш малюк повинен знати і вміти робити все, що йому може знадобитися в дорослому житті. Інфантилізм розвивається в двох крайніх випадках: якщо дитину обмежують в будь-якому прийнятті рішення і в разі вседозволеності.

Відповідальність батьків дати дитині самостійність вибору згідно її віку. У дошкільника не погано буде поцікавитися яку кашу він буде на сніданок гречану або манну. В подальшому покласти відповідальність за прибирання в своїй кімнаті. З віком межі розширюються, разом з зонами самостійності. Мета підготувати дитину до дорослого життя.  

Разом із самостійністю та відповідальністю, як маленькі грибочки виростають зниження до вимоги батьківського піклування, оцінка прогнозу ситуацій, критичність ставлення до себе і оточуючих людей.

Щоб дитина подорослішавши мала відповідне віку сприйняття життя, батькам необхідно врахувати деякі моменти у вихованні:

  • створювати умови для самостійного прийняття рішень дитиною;
  • не втручатися в прийняті дитиною рішення, допустити вчитися на власному досвіді під своїм чуйним наглядом;
  • навчити прораховувати ситуацію на кілька кроків вперед, зважувати плюси і мінуси.

Все це поступово знижує залежність маленької людини від дорослих, з року в рік дитина буде дорослішати психологічно відповідно біологічному віку.

Інфантильний дорослий не вміє думати самостійно, про прийняття рішень і конкретних діях щодо усунення проблеми взагалі не може бути мови. Людина виростає неініціативною. Йому постійно потрібні чиїсь поради, вказівки до конкретних дій. В іншому випадку винними завжди будуть оточуючі. Такі люди люблять розмірковувати про те, що життя це суцільне зачароване коло проблем, і скаржитися, що знову потрапили в безвихідну ситуацію. У той час, як людина зі зрілою психікою знає, що безвихідних ситуацій не буває.

Щоб ваша дитина виросла психологічно повноцінним дорослим, навчіться довіряти їй, дозвольте малюкові помилятися, а потім розберіть ситуацію і знайдіть вірне рішення разом, а не за нього. Намагайтеся уникати критики, не висміювати малюка, якщо ви не поділяєте його позицію. Поважайте маленьку людину, регулярно цікавтесь його думкою в побутових ситуаціях.

Відповідальність батьків навчити дитину думати самостійно.