20.07.2018
Поділитися: 1
  • Facebook
  • Telegram
2440

Виховуємо розумну дитину

Мрія кожного з батьків – це здорова, щаслива та розумна дитина. Учені та дитячі психологи написали не один десяток книг на цю тему. Одні з них  рекомендують для розвитку дітей ігри на моторику пальців, інші пропонують  нестандартні завдання. Ми зробили певну добірку повсякденних звичок, які  допоможуть розвинути інтелект вашої дитини.

1. Регулярні фізичні вправи.

Учені з'ясували: коли дитина швидко крутить педалі велосипеда, а потім різко гальмує - виникає активність лобових ділянок мозку, тобто розвивається інтелект. Це пов'язано з тим, що під час помірних фізичних навантажень посилюється робота нервових клітин сірої речовини і прискорюється розгалуження нейронних відростків (дендритів). Нові нейронні зв’язки утворюються і в ділянках мозку, які відповідають за пам'ять і здатність до навчання, а відповідно і мислення в цілому. Отже, займайтеся спортом усією сім'єю, показуйте приклад дітям - і їм буде простіше вчитися в школі.

2. Робота рук.

Усі батьки знають: дрібна моторика рук розвиває мозок. Не обов'язково змушувати дитину щодня вишивати хрестиком. На думку вчених, достатньо  будь-яку дрібну дію виконувати ретельно і свідомо, наприклад, шинкувати капусту, витирати зі столу, чистити зуби, клеїти аплікацію, зав'язувати шнурки, застібати ґудзики і таке інше.

3. Клопотання на кухні.

Продовжуємо кулінарну тему: наш мозок активізується в момент приготування їжі, перед смакуванням делікатесом. Коли ми готуємо їжу, то відчуваємо запах і одночасно чуємо звук смаженого масла на сковороді - наш мозок починає працювати на випередження. Максимальне напруження відбувається в момент, коли страву подано на стіл. Творіть кулінарні шедеври і підвищуйте свій інтелект!

4. Коммунікація з різними людьми.

Коли ми бачимо людину і спілкуємося з нею віч-на-віч, то мимоволі зчитуємо емоції і настрій співрозмовника, наш мозок починає працювати інакше, активізується робота лобових його ділянок. У цьому випадку розмова телефоном явно програє. Дітям необхідно бути серед людей, щоб розвивати емпатію, кругозір і мислення в цілому.

5. Якісне харчування.

«Ми - це те, що ми їмо». Цей популярний вислів особливо актуальний, коли мова йде про наш мозок. Усі знають, що людина на 80% складаємося з води, а про те, що сіра речовина - це вода і жир, знають не всі. Отже, нашому мозку вкрай необхідні продукти харчування, що містять жир: риба, морепродукти, м'ясо, рослинні жири. Різке зниження жиру погіршує роботу мозку. Шановні батьки, не забувайте, що якісне, збалансоване харчування особливо важливе для дитячого організму, який підростає і ще формується!