19.04.2018
Поділитися: 4
  • Facebook
  • Telegram
2417

Ваша дитина боїться виступати публічно?

У сімейному колі дитина така жвава: завзято співає в уявний мікрофон, зображує героїв улюблених мультфільмів, а при сторонніх людях замикається, соромиться розповідати завчений вірш перед класом. Чому це відбувається? Як допомогти юним талантам подолати страх і відчувати себе впевненими в колі незнайомих людей?

Шановні дорослі, спочатку скажіть собі чесно: чи приносить вам публічний виступ дискомфорт? Цілком можливо, що так. Причини на те дві: відсутність досвіду і панічний страх. Чим частіше ви це практикуєте, тим краще має виходити, а ось страх треба вчитися долати.

Діти в усьому прагнуть бути схожими на своїх успішних батьків і хочуть відповідати нормам, нав'язаним соціумом. Після двох-трьох невдалих спроб виступити публічно, дитина може почати вважати, що вона не гідна своїх батьків, особливо якщо психоемоційний зв'язок із ними надто близький. У душі оселяється страх невідповідності певним нормам. Як допомогти малюкові позбутися непотрібних страждань?

1.Ні в якому разі не змушуєте дитину виступати або брати участь в заходах проти її волі. І не шантажуйте: «Якщо ти заспіваєш пісеньку, я куплю тобі ...». Дайте маляті можливість поспостерігати за однолітками, скажіть, що в сором’язливості немає нічого страшного.

2.Особливо під час першого виступу дитини будьте в рядах уболівальників. Повірте, малюк готувався і виступає для вас, тому і чекає саме вашої підтримки. Присутність близької людини дає йому впевненість у безпеці того, що відбувається, і в успішному результаті.

3.Надмірні побоювання можна почати викорінювати в домашніх умовах. Запросіть у гості бабусь, дідусів, двоюрідних братів і сестер - хай вони для початку будуть першими глядачами. Добрими словами, компліментами й оплесками підтримайте юного артиста.

4. Поясніть малюкові, що хвилювання перед виступом або змаганням - нормальне явище, його відчувають усі. Розкажіть, що кілька глибоких видихів та вдихів перед відповідальною подією заспокоять нервову систему. Дитині буде простіше, якщо вона уявлятиме, що виступає не перед чужими люди, а перед близькими: мамою, татом, бабусею.

5. Підбадьоріть малюка, скажіть, що він молодець, ви в нього вірите, у нього все вийде - це стане хорошим напуттям і допоможе впорається з хвилюванням.

6.  Дитина може хвилюватися, що глядачі не будуть у захваті від її виступу, що вона забуде текст або певний рух у танці. Поясніть, що впевненість у собі, привабливість й артистичність компенсує всі прорахунки, а у відповідь малюк обов'язково почує бурхливі оплески.

Страх виступу перед публікою - справа досвіду й батьківської підтримки. Щира участь у житті дитини, робота над помилками - запорука майбутніх перемог!